• Посилання скопійовано

Туристичні путівки для працівників: як оподаткувати?

Як оподатковуються та відображаються в єдиній звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ туристичні путівки для працівників?

Роботодавець може надавати безкоштовно путівки своїм працівникам на підставі їх заяви, і у  разі прийняття позитивного рішення оформляється наказ про надання путівок на оздоровлення.

 

ПДФО та ВЗ

Відповідно до абз. 2 пп. 165.1.35 ПКУ, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем - платником податку на прибуток підприємств безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, роботодавець може надати працівнику безоплатно (або з частковою оплатою) путівку, і вона не буде оподатковуватися за умови, якщо її вартість не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто у 2021 році – 30000,00 грн (6000,00 грн х 5).

Зауважимо, що така ж пільга працює у випадку, коли роботодавець надає працівникам безоплатні (або частково оплачувані) путівки для їхніх дітей або інших членів сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ)).

Щодо ВЗ, то в цьому випадку працює загальне правило: якщо дохід не оподатковується ПДФО, то з нього не утримується і ВЗ (пп. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ). 

У випадку, якщо не буде дотримано хоча б однієї із вищезазначених вимог, то усю вартість безоплатно наданої путівки доведеться оподатковувати, оскільки вона увійде до складу оподатковуваного доходу працівника.

Оскільки оподатковувана путівка (її частина) надається працівнику у негрошовій формі, то до бази оподаткування вона потрапить збільшеною на «натуральний» коефіцієнт, встановлений пп. 164.5 ПКУ (в 2021 році - 1,219512).

Сума ВЗ, що належить до утримання з працівника, визначається без застосування «натурального» коефіцієнта. Адже база оподаткування ВЗ дорівнює вартості об’єкта оподаткування.

Оскільки дохід надається у негрошовій формі, то з такого доходу ПДФО та ВЗ сплачується протягом трьох банківських днів з дня, наступного за днем його надання (нарахування, виплати) (пп. 168.1.4 ПКУ).

У Додатку 4ДФ квартальної звітності неоподаткована вартість путівки (або її частина) відображається з ознакою доходу «156», а оподатковувана - з ознакою доходу «126».

 

ЄСВ

Згідно з п. 2.3.4 Інструкції №5 та пп. 5 п. 3 Інструкції №449 вартість путівки є зарплатною виплатою. 

Отже, для цілей ЄСВ надана працівнику путівка є заробітною платою, тому сплати ЄСВ при наданні безоплатних (або частково оплачуваних) роботодавцем путівок не уникнути. Відображатиметься вартість путівки в одному рядку із заробітною платою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202487
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024364
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426