Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Переведення працівника на іншу посаду: трудова книжка, П2 та розрахунок середньої зарплати

Працівника перевели на іншу посаду. Що зазначити в наказі, трудовій книжці, у особовій картці та звітності? Чи вплине на розрахунок середньої зарплати?

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть як працівник, так і роботодавець.
 

Із запитання випливає, що працівник уже написав заяву на переведення. Таким чином, залишається роботодавцю лише видати наказ про переведення на іншу посаду на підставі заяви.

Типової форми наказу про переведення не існує. Таким чином, слід оформити наказ за загальними правилами. Тут треба застосувати главу 9 «Особливості підготовки та оформлення розпорядчих документів» Розділу ІІ Правил № 1000/5.

Наказ про переведення належить до групи наказів з кадрових питань тривалого (75 р.) зберігання (ст. 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5

Підписаний керівником підприємства наказ зареєструйте в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання. Рекомендований літерний індекс — к/тр.

Ознайомте працівника з наказом про переведення під особистий підпис із зазначенням дати ознайомлення (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил № 1000/5).

 

УВАГА!

Якщо оклад за новою посадою нижчий, зазначте  у наказі, що за працівником зберігатимуть попередній середній заробіток упродовж двох тижнів (ст. 114 КЗпП.)


В яких документах слід відобразити переведення з посади на посаду?

 

Відображаємо переведення працівника у таких документах:

  1. Трудова книжка;
  2. Особова картка за формою П2;

 

 

Запис про переведення на іншу постійну роботу слід зафіксувати у  трудовій  книжці  працівника. (п. 2.4,2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі —Інструкція № 58).

У розділі ІV «Призначення і переведення» особової картки працівника слід зазначити інформацію про  переведення (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656). Звісно, не забудьте ознайомити працівника під підпис у цьому розділі.


Відображення переведення у звітності

 

З 2021 року роботодавці не подають щомісячно Звіт з ЄСВ. Натомість є квартальна так звана об’єднана звітність.

Передбачено, що прийняття, звільнення, переведення працівників відображатиметься у Додатку 5  Податкового розрахунку (див фрагмент таблиці). По суті, ця таблиця дуже схожа вже на відому нам таблицю 5 звіту з ЄСВ.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Порядок формування та  подання за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-20#Text

 

 

Чи вплине переведення на іншу посаду на відпускні та лікарняні

 

Переведення працівника з посади на посаду не впливає ані на розрахунок середньої зарплати для відпускних, ані для лікарняних.

 

Приклад 1

Працівник на підприємстві працює з  2015 року. Працівника перевели з посади А на посаду Б 15.01.2021 року. Працівник захворів 15.02. Який буде розрахунковий період?

Розрахунковий період для обчислення лікарняних буде лютий 2020 року – січень 2021 року.

https://news.dtkt.ua/labor/social-protection/67914

 

 

Приклад 2

Працівник на підприємстві працює з  2015 року. Працівника перевели з Посади А на посаду Б 15.01.2021 року. Працівник йде у відпуску 01.03. Який буде розрахунковий період?

Розрахунковий період для обчислення лікарняих буде Березень 2020 року – Лютий 2021 року.

Докладно про розрахунок згідно Порядку№ 100 писали тут https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/66702

 

 

Додаток>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі