• Посилання скопійовано

Переведення працівника на іншу посаду: трудова книжка, П2 та розрахунок середньої зарплати

Працівника перевели на іншу посаду. Що зазначити в наказі, трудовій книжці, у особовій картці та звітності? Чи вплине на розрахунок середньої зарплати?

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть як працівник, так і роботодавець.
 

Із запитання випливає, що працівник уже написав заяву на переведення. Таким чином, залишається роботодавцю лише видати наказ про переведення на іншу посаду на підставі заяви.

Типової форми наказу про переведення не існує. Таким чином, слід оформити наказ за загальними правилами. Тут треба застосувати главу 9 «Особливості підготовки та оформлення розпорядчих документів» Розділу ІІ Правил № 1000/5.

Наказ про переведення належить до групи наказів з кадрових питань тривалого (75 р.) зберігання (ст. 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5

Підписаний керівником підприємства наказ зареєструйте в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання. Рекомендований літерний індекс — к/тр.

Ознайомте працівника з наказом про переведення під особистий підпис із зазначенням дати ознайомлення (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил № 1000/5).

 

УВАГА!

Якщо оклад за новою посадою нижчий, зазначте  у наказі, що за працівником зберігатимуть попередній середній заробіток упродовж двох тижнів (ст. 114 КЗпП.)


В яких документах слід відобразити переведення з посади на посаду?

 

Відображаємо переведення працівника у таких документах:

  1. Трудова книжка;
  2. Особова картка за формою П2;

 

 

Запис про переведення на іншу постійну роботу слід зафіксувати у  трудовій  книжці  працівника. (п. 2.4,2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі —Інструкція № 58).

У розділі ІV «Призначення і переведення» особової картки працівника слід зазначити інформацію про  переведення (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656). Звісно, не забудьте ознайомити працівника під підпис у цьому розділі.


Відображення переведення у звітності

 

З 2021 року роботодавці не подають щомісячно Звіт з ЄСВ. Натомість є квартальна так звана об’єднана звітність.

Передбачено, що прийняття, звільнення, переведення працівників відображатиметься у Додатку 5  Податкового розрахунку (див фрагмент таблиці). По суті, ця таблиця дуже схожа вже на відому нам таблицю 5 звіту з ЄСВ.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Порядок формування та  подання за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-20#Text

 

 

Чи вплине переведення на іншу посаду на відпускні та лікарняні

 

Переведення працівника з посади на посаду не впливає ані на розрахунок середньої зарплати для відпускних, ані для лікарняних.

 

Приклад 1

Працівник на підприємстві працює з  2015 року. Працівника перевели з посади А на посаду Б 15.01.2021 року. Працівник захворів 15.02. Який буде розрахунковий період?

Розрахунковий період для обчислення лікарняних буде лютий 2020 року – січень 2021 року.

https://news.dtkt.ua/labor/social-protection/67914

 

 

Приклад 2

Працівник на підприємстві працює з  2015 року. Працівника перевели з Посади А на посаду Б 15.01.2021 року. Працівник йде у відпуску 01.03. Який буде розрахунковий період?

Розрахунковий період для обчислення лікарняих буде Березень 2020 року – Лютий 2021 року.

Докладно про розрахунок згідно Порядку№ 100 писали тут https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/66702

 

 

Додаток>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    Сьогодні 12:011
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    Сьогодні 11:075
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202452
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024106
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024484