Постановою КМУ №211 з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року на всій території України введено карантин. У зв’язку з цим, Законом №530 від 17 березня 2020 року було внесено відповідні зміни до статей, зокрема, доповнено частиною 4 ст. 84 КЗпП та частиною 3 ст. 26 Закону про відпустки.
Відповідно до цих змін, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається до терміну, визначеного ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки. Тобто до терміну, в який надається відпустка без збереження заробітної зарплати за сімейними обставинами та з інших причин працівнику, що обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Тобто, перебувати у відпустці без збереження заробітної плати працівник може до закінчення в країні карантину.
Таким чином, незважаючи на те, що працівник, який є особою з інвалідністю та пенсіонером, тривалий час перебуває у відпустці без збереження зарплати у зв’язку з продовженням у країні карантину, має законну на це підставу і це не буде порушенням.
Для цього працівнику потрібно написати заяви відповідно до кожного продовженого карантинного періоду. Для зручності радимо скористатися таблицею тут.
А роботодавцю, своєю чергою, на підставі заяв працівника повинен видати окремі накази (відповідно до кожного карантинного періоду) про надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити