• Посилання скопійовано

Ведення табеля робочого часу для філій

Підприємство має 2 філії. Чи обов'язково вести табель обліку робочого часу за кожною філією? Чи можна вести один загальний табель по підприємству?

Табель обліку робочого часу – документ первинного обліку, який необхідний для обліку використання робочого часу працівників, а також для контролю над дотриманням установленого режиму роботи, розрахунків із працівниками по заробітній платі, отримання інформації про відпрацьований час, складання статистичної звітності. 

Відповідно до листа Мінпраці від 13.05.2010 р. №140/13/116-10, ведення Табеля є обов’язковим, як для великих, так і малих підприємств. Табель обліку робочого часу – поіменний список усіх працівників підприємства чи організації з відмітками про використання робочого часу протягом облікового періоду. 

Табель відкривається першого числа кожного місяця і передається в бухгалтерію двічі на місяць для розрахунків за першу половину місяця (аванс) та розрахунку заробітної плати за місяць.

Табель зручніше заповнювати уповноваженою на те особою, яка безпосередньо працює з керівниками відділів, філій, цехів, об'єктів тощо, наприклад, кадровиком, який наділений правом вимагати від зазначених керівників надання достовірної інформації про зайнятість працівників. 

На практиці, табель ведеться окремо за категоріями працюючих, а у межах категорій — за табельними номерами або по алфавіту. Якщо підприємство невелике, то табель можна вести один. А ось, якщо підприємство має філії чи відокремлені підрозділи, то потрібно вести табель по кожній філії (відокремленому підрозділу) окремо, при цьому кожний табель затверджується посадовою особою філії, наприклад, її керівником.

Доцільно на підприємстві розробити окреме Положення про ведення табельного обліку, оскільки на законодавчому рівні не затверджено відповідних положень чи роз’яснень. Головне – це забезпечення достовірності обліку робочого часу. Більш докладно – тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Прискорення бронювання нового працівника без довідкового звіту з ЄСВ
    Раніше для швидкого бронювання нового працівника подавали довідковий звіт з ЄСВ. Оскільки цей механізм зараз відсутній у зв'язку з переходом на щомісячний Податковий розрахунок, як можна прискорити відображення даних про щойно прийняту особу в реєстрах Пенсійного фонду та "Дії" для негайної подачі на бронювання, не чекаючи кінця місяця для подання звітності?
    Сьогодні 18:115
  • Право на соціальну відпустку на дітей за кілька років
    На яку кількість днів додаткової соціальної відпустки на дітей має право працівниця станом на червень 2025 року, якщо вона працевлаштована з 19 червня 2023 року, має двох неповнолітніх дітей (до 15 років), та з 2015 року до моменту працевлаштування офіційно не працювала?
    Сьогодні 11:0851
  • Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: оформлення та звітність
    Працівник ФОП, прийнятий у квітні 2025 року, просить надати відпустку без збереження заробітної плати з червня на підставі ч. 3 ст. 12 Закону №2136. Розглядаються два сценарії: повний місяць відпустки та вихід з неї посеред місяця. Як правильно оформити таку відпустку, відобразити у звітності та розрахувати ЄСВ?
    Сьогодні 10:13231
  • Відображення в Додатку 5 другої посади сумісника на одному підприємстві
    Як у Додатку 5 до об'єднаної звітності відобразити прийняття на другу посаду за сумісництвом працівника, який уже працює на цьому ж підприємстві як зовнішній сумісник? Чи потрібно ставити позначку про внутрішнє сумісництво для другої посади?
    04.07.2025188
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    04.07.202542