• Посилання скопійовано

Переведення працівника на 0,75 основної ставки та 0,25 ставки сумісника: як оформити?

Працівник працює на 1,0 ставки, з 01.07 переводиться на 0,75 основної ставки та 0,25 ставки внутрішнього сумісника. Як правильно оформити переведення?

Якщо перекласти на мову чинного законодавства, написаного у запитанні, то роботодавець бажає зробити такі речі:

  1. Перевести працівника на неповний робочий час на 30-годинний робочий тиждень;
  2. Прийняти працівника  на роботу за внутрішнім сумісництвом з 10-годинним робочим тижнем.

Переведення на неповний робочий час можливо двома способами:

  1. З ініціативи роботодавця (ст. 32 КЗпП);
  2. З ініціативи працівника  (ст. 56 КЗпП).

 

Переведення з ініціативи роботодавця

У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Тобто, щоб перевести працівника на неповну зайнятість, слід про це його повідомити не пізніше ніж за два місяці і, звісно, взяти згоду з працівника.

Про встановлення неповного робочого часу з ініціативи роботодавця писали тут.

 

Встановлення неповного робочого часу з ініціативи працівника

Працівнику може бути встановлено неповний робочий час з його ініціативи, для цього не потрібно дотримуватися двомісячного строку попередження.

Працівник пише заяву про встановлення йому неповного робочого часу й роботодавець на підставі заяви працівника видає наказ. Ні мінімальних, ані максимальних строків попередження про встановлення неповного робочого часу у цьому випадку немає.

Це нам дозволяє зробити ст. 56 КЗпП. За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

 

Прийняття на роботу за внутрішнім сумісництвом

Процедура прийняття на роботу за сумісництвом вкрай проста і практично не відрізняється від процедури прийняття основних працівників.

Влаштовуючись сумісником, працівник подає заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника підприємства, надає роботодавцю паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та свідоцтво про загальнообов’язкове державне страхування. У заяві про прийняття на роботу працівник підтверджує своє бажання працювати на цьому підприємстві за сумісництвом.

Після надання всіх необхідних документів із працівником укладається трудовий договір та оформляється відповідний наказ керівника підприємства про прийняття на роботу за сумісництвом.

Законодавство не обмежує кількість підприємств, на яких працівник може працювати за сумісництвом. Тому теоретично за сумісництвом можна працювати на одному, двох і більше підприємствах.

Головне слід пам’ятати, якщо приймаємо працівника за сумісництвом, на певну посаду, то така посада має бути вакантною  у штатному розписі.

Щодо неіснуючого поняття 0,5, 0,25 ставки в нормах чинного законодавства, ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202447
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202487
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024464
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429