Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи включається відпустка за власний рахунок до розрахунку компенсації?

До стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку згідно з п. 4 ст. 9 Закону «Про відпустки» включається період перебування працівника у відпустці без збереження зарплати. При розрахунку компенсації за невикористану відпустку віднімається кількість днів відпустки за свій рахунок?

Абзацом 6 п. 2 Порядку №100  передбачено, що час, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Зазначена норма стосується, зокрема, випадків, коли працівникам надається відпустка без збереження заробітної плати в обов'язковому порядку відповідно до ст. 25 та ст. 26 Закону №504.

Також п. 3 та п. 4 Порядку №100, передбачені виплати, які включаються та не включаються до розрахунку середньої зарплати.

Тобто до розрахунку компенсації за невикористану відпустку включається час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, відрядження,  допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю тощо).

Відповідно до п. 2 Порядку №100, для виплати компенсації за невикористані відпустки береться заробіток за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати такої компенсації. Якщо ж працівником пропрацьовано менше року, тоді для розрахунку компенсації беруть виплати за фактичний час роботи: з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому виплачують компенсацію.

Таким чином, період перебування працівника у відпустці без збереження зарплати виключається при обчисленні днів, за які виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі