• Посилання скопійовано

Чи проводити доплату за шкідливі умови праці в сільському господарстві?

Підприємство займається розведенням свиней та вирощуванням зернових культур. Чи потрібно вводити доплату за важкі та шкідливі умови праці працівникам, які працюють із мінеральними добривами, отрутохімікатами, а також працівникам, які працюють на фермах по розведенню свиней та працівникам, які проводять дизінфекцію приміщень?

Перш за все, зауважимо, що доплата за важкі та шкідливі умови праці – це лише один з видів пільг та гарантій, на які мають право працівники, які працюють в таких умовах. Докладніше про це Держпраці розповідає тут, а про порядок проведення такої доплати – тут. Нормативні правові акти щодо встановлення пільг та компенсацій за роботу з шкідливими та важкими умовами праці наведені тут.

Але для того, щоб працівник міг такими пільгами та гарантіями скористатися, проведення атестації робочих місць є обов’язковим!

Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою КМУ №442. Також слід врахувати Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці № 41. А ось тут наведено, як Держпраці перевірятиме правильність проведення підприємства атестації робочих місць.

Якщо атестація не буде проведена, то підприємство, звісно, може ввести доплату таким працівникам (це його право визначати порядок оплати праці своїх працівників за погодженням із ними), але це не призведе до визнання праці таких працівників шкідливою. Отже, рештою пільг, зокрема, пільговою пенсією, вони не зможуть скористатися.

Фахівці ПФУ підкреслюють:  результати атестації (як уперше проведеної, так і чергової) застосовуються для обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, упродовж п’яти років після затвердження її результатів, якщо впродовж цього часу на такому підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Докладніше про це читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202444
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202482
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024456
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429