• Посилання скопійовано

Оплата праці у вихідний день по графіку змінності

На підприємство на роботу влаштовується зовнішній сумісник з графіком роботи з понеділка по п'ятницю з 7:00 до 9:00 та в суботу з 8:00 до 17:00. На підприємстві встановлено 5-ти денний графік роботи (з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00, субота і неділя - вихідні. Чи потрібно суміснику оплачувати роботу в суботу в подвійному розмірі як за роботу у вихідний день?

Відповідно до листа Мінсоцполітики у  від 25.04.2018 р. №184/0/22-18/13 у вихідні дні (за графіком, визначеним на основному підприємстві) працювати за сумісництвом дозволяється повний робочий день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Про це ми зазначали тут.

Відповідно до умов питання зовнішній працівник працює за підсумованим обліком робочого часу, адже виходить на роботу за індивідуальним графіком.

Для працівників з підсумованим обліком робочого часу вихідні дні встановлюються графіком виходу на роботу (змінності) і вони можуть не збігатися із загальними вихідними днями на підприємстві.

Це означає, що якщо за графіком змінності працівник повинен вийти на роботу, наприклад, у суботу (вихідний день для інших працівників підприємства, установи, організації), то для нього такий день вважатиметься звичайним робочим днем й оплачуватись буде, відповідно, як звичайний робочий день.

Втім, якщо працівник вийде на роботу у день, який згідно з його індивідуальним графіком є для нього вихідним днем, то тут включаються «компенсаційні положення», передбачені ст. 72 КЗпП.

Додатково читайте тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виїзд заброньованого засновника у відрядження за кордон
    Чи може засновник підприємства, який заброньований, але не є найманим працівником (не перебуває у трудових відносинах), виїхати за кордон у ділову поїздку? Яким чином потрібно оформити документи для безперешкодного перетину кордону?
    Сьогодні 14:034
  • Оплата лікарняних під час відпустки без збереження заробітної плати
    Чи має право працівник на оплату листка непрацездатності (лікарняного), якщо період хвороби повністю або частково припав на час його перебування у відпустці без збереження заробітної плати?
    Сьогодні 13:229
  • Розрахунок відпускного стажу через простій: виправлення та наслідки
    У 2022 році на підприємстві був оформлений простій з оплатою 2/3 окладу. Цей період помилково було зараховано до стажу, що дає право на щорічну відпустку, внаслідок чого працівникам надали зайві дні відпустки. Як виправити цю помилку? Які можливі штрафи, якщо цього не робити і як враховувати це при розрахунку компенсації при звільненні?
    Сьогодні 12:434
  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:126
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:089