Робота у святкові дні оплачується в подвійному розмірі залежно від умов оплати праці в порядку, визначеному ст. 107 КЗпП.
Оплата за роботу в нічний час врегульована ст. 108 КЗпП і її розмір встановлюється генеральним, галузевим (регіональним) угодами та колективним договором, але не може бути нижчим, ніж 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.
Фахівці Мінсоцполітики в листі від 11.07.2018 р. №1217/0/101-18/28 зазначили, що працівникові повинні нарахувати «нічну» доплату без задвоєння, на загальних підставах. І це цілком логічно, адже оплатні гарантії щодо роботи у нічний час та щодо роботи у святкові дні регулюються різними статтями КЗпП.
Тому при розрахунку доплати за роботу в нічний час у святковий день одинарну (не подвійну) годинну тарифну ставку множимо на 20% і на кількість годин роботи в нічний час.
Окремо оплачуємо роботу у святковий день згідно зі ст. 107 КЗпП в подвійному розмірі годинної тарифної ставки. Оплаті будуть підлягати всі години роботи в такий святковий день, у тому числі й години, що припали на нічний час.
Отже, якщо погодинна ставка у працівника становить 30,00 грн/год, то доплата за роботу вночі 20% - 6 грн/год.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись