• Посилання скопійовано

Чи потрібно персоналу, який нерегулярно керує транспортним засобом, проходити передрейсовий медогляд?

Підприємство придбало вантажний мікроавтобус. Нерегулярно такий мікроавтобус використовується директором або іншими працівниками підприємства (які керують ним як транспортним засобом) для перевезення вантажів для потреб підприємства. Чи потрібно проходити щозмінний передрейсовий медогляд, якщо посаду водія не передбачено?

Згідно з п. 2 Переліку №207  у водія - юрособи або фізособи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, в наявності повинні бути такі документи:

  • накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж;
  • посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
  • реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом;
  • талон про проходження державного технічного огляду;
  • поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Для водія - юрособи необхідним є також дорожній лист з відмітками про проведення передрейсового медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.

При цьому, в даному випадку мова йде про водія не як посаду, а як про особу, яка фактично керує ТЗ, яке належить юрособі, і здійснює перевезення вантажів для потреб такої юрособи.

Таким чином, не зважаючи на те, що перевезення вантажів юрособи здійснює директор або інший працівник підприємства вважаємо, що наявність відмітки про проходження передрейсового медогляду є обов’язковою.

Про те, як організувати такий медогляд, ми писали тут.

Також про обов’язковість проходження щоденного передрейсового медогляду та техогляду ми писали тут та тут.

Щодо відповідальності за відсутність відмітки про проходження медогляду, то вона накладається працівниками поліції у випадку перевірки водія ТЗ у розмірі 30 НМДГ (80 НМДГ у випадку повторного протягом року порушення).

Окрім цього можуть бути накладені фінансові санкції у розмірі мінімальної зарплати як за порушення інших вимог трудового законодавства (зокрема, не забезпечення безпечних умов праці). Про штрафи ми писали тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Коригування недоплати за лікарняним після отримання коштів з ПФУ
    Якщо в заявці-розрахунку первинного лікарняного вказано меншу суму для оплати з фонду на 2,51 грн, ніж би мало бути, а кошти поступили на рахунок 10.07.2025 р., то як слід вчинити: виплатити ці кошти працівнику, а в подальшому відкоригувати, бо працівник продовжує хворіти, чи повернути кошти до Фонду, а потім створити нову заявку?
    Сьогодні 10:4329
  • Відрядження за кордон за рахунок приймаючої сторони: добові та документи
    Чи потрібно виплачувати добові співробітнику, який їде у закордонне відрядження, якщо всі витрати покриває приймаюча сторона? Чи достатньо для оформлення такого відрядження лише наказу і чи потрібні підприємству додаткові документи, якщо у запрошенні вказано повне покриття витрат?
    Сьогодні 09:5623
  • Відрахування аліментів з орендної плати за сільгосппаї
    Відрахування аліментів з орендної плати за паї відбувається з 08.04.2025 р. Якщо оренда виплачується 1 раз в рік, то й аліменти потрібно тоді ж сплатити? Чи потрібно розрахувати суму оренди з 8.04 до кінця року (тобто не вся сума за рік) і з неї відрахувати?
    Сьогодні 08:4514
  • Розрахунок при звільненні працівника після тривалого лікарняного
    Працівник, який перебував на лікарняному майже шість місяців, звільняється. Як правильно розрахувати йому остаточний розрахунок ("розрахункові") та компенсацію за невикористану відпустку? Чи враховується сума лікарняних у розрахунок середньої зарплати і чи нараховуються дні відпустки за період хвороби?
    Сьогодні 08:0946
  • Компенсація додаткової відпустки УБД при звільненні
    При звільненні учасника бойових дій, який працює 2,5 місяця, чи потрібно при розрахунку враховувати додаткову відпустку?
    23.07.202541