• Посилання скопійовано

Достовірний облік робочого часу працівників

Працівник виходив на роботу 31 серпня, відгул за цей день отримав 2 вересня. Чи слід в Табелі обліку робочого часу проставляти робочий день, адже при цьому кількість робочих днів в серпні складатиме не 21 робочий день, а 22?

Відповідно до ст. 30 Закону про оплату праці роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

На скільки зрозуміло із запитання,  у працівника 5-денний робочий тиждень, тобто 31.08 – субота, а отже,  вихідний.

Відповідно до ст. 71 КЗпП, робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Якщо ж було залучено працівника у вихідний день до роботи, то звісно має бути й компенсація за такий день. Це може бути або оплата у подвійному грошовому розмірі (ст. 107 КЗпП) або надання іншого дня відпочинку (ст. 72 КЗпП).

Із запитання зрозуміло, що обрали другий варіант, тобто надання іншого дня відпочинку.

Отже, враховуючи зазначене, в ст. 30 Закону про оплату праці та в ст. 72 КЗпП, працівнику в Табелі слід зазначити 31.08, як робочий день, 02.09 – вихідний. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»