Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівник надав посвідчення про відрядження через три місяці після нього: чи можна відшкодувати витрати?

Працівник був у відрядженні до 24.05.2019 р. Наказ, направлення на курси підготовки та посвідчення про їх закінчення працівник надав в бухгалтерію 25.05.2019 р., а посвідчення про відрядження - 02.09.2019 р. Чи можна відмовити працівнику у компенсації витрат на відрядження?

Такий документ, як посвідчення про відрядження, скасовано ще у 2011 році.  Відповідно, вимога щодо його пред’явлення є незаконною.

Витрати працівника на відрядження відшкодовуються такому працівнику за умови подання ним Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (авансовий звіт) та за умови затвердження такого звіту керівником підприємства.

Норми пп. 170.9 ПКУ регулюють оподаткування коштів, виданих працівнику на відрядження. Зокрема, неоподатковувана сума добових витрат визначається в разі відрядження у межах України згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами. За умовами запитання, всі ці документи були надані в бухгалтерію вчасно.

Таким чином, за наявності затвердженого авансового звіту, наказу на відрядження та інших документів, що свідчать про перебування працівника у відрядженні, такому працівнику потрібно відшкодувати його витрати на відрядження. Вимога щодо надання посвідчення про відрядження є незаконною. Відповідно, факт надання посвідчення про відрядження через три місяці після повернення з відрядження на компенсацію витрат на таке відрядження абсолютно не впливає.

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Витрати , Відрядження , Трудові відносини , Первинні документи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі