• Посилання скопійовано

Працівник надав посвідчення про відрядження через три місяці після нього: чи можна відшкодувати витрати?

Працівник був у відрядженні до 24.05.2019 р. Наказ, направлення на курси підготовки та посвідчення про їх закінчення працівник надав в бухгалтерію 25.05.2019 р., а посвідчення про відрядження - 02.09.2019 р. Чи можна відмовити працівнику у компенсації витрат на відрядження?

Такий документ, як посвідчення про відрядження, скасовано ще у 2011 році.  Відповідно, вимога щодо його пред’явлення є незаконною.

Витрати працівника на відрядження відшкодовуються такому працівнику за умови подання ним Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (авансовий звіт) та за умови затвердження такого звіту керівником підприємства.

Норми пп. 170.9 ПКУ регулюють оподаткування коштів, виданих працівнику на відрядження. Зокрема, неоподатковувана сума добових витрат визначається в разі відрядження у межах України згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами. За умовами запитання, всі ці документи були надані в бухгалтерію вчасно.

Таким чином, за наявності затвердженого авансового звіту, наказу на відрядження та інших документів, що свідчать про перебування працівника у відрядженні, такому працівнику потрібно відшкодувати його витрати на відрядження. Вимога щодо надання посвідчення про відрядження є незаконною. Відповідно, факт надання посвідчення про відрядження через три місяці після повернення з відрядження на компенсацію витрат на таке відрядження абсолютно не впливає.

 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами для сумісника
    Працівник працює сумісником з 06.05.2025 р. 01.07.2025 р. має оформлювати лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами. Як правильно розрахувати суму, яку потрібно виплатити працівнику?
    23.05.20259
  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025770
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 6642
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 182
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257937