Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи має право підприємець на компенсацію чорнобильської відпустки?

Чи має право фізособа — підприємець оформити чорнобильську відпустку або право на компенсацію такої відпустки?

Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу).

Статтею 2 Закону про відпустки визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Враховуючи зазначене, фізична особа — підприємець не має права на будь-який вид відпусток, у тому числі на додаткову відпустку, передбачену ст. 20 і 21 Закону № 796, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах. Аналогічну консультацію надавали фахівці ДФС у "Віснику" від 03.11.2017 р. №41 (945).

Що стосується компенсації, передбаченої у п. 4 постанови КМУ №936, то її можуть отримувати ФОП для своїх працівників, а не для себе особисто.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Підприємці , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі