• Посилання скопійовано

Помилка в лікарняному листку: як діяти комісії?

Працівник надав на підприємство лікарняний листок. У лікарняному листку відсутні печатки медичного закладу та кутовий штам. Лікарняний листок надано 29.05.2019 р. Які дії комісії? Як розраховується строк розгляду листка після його повернення з відмовою працівнику?

Відповідно до ст. 31 Закону №1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

При цьому, комісія із соціального страхування, яка створена на підприємствах, розглядає отриманий лікарняний листок і приймає рішення, зокрема, про відмову в призначені матеріального забезпечення на підставі розгляду правильності видачі і заповнення листка непрацездатності (п. 2.2 Порядку №13).

Розглянути відповідні документи (в даному випадку листок непрацездатності) комісія повинна не пізніше десяти днів з дня їх надходження. У даному випадку мається на увазі надходження таких документів на підприємство.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

Отже, на підставі відсутності печатки медичного закладу та кутового штампу, у десятиденний термін з дня отримання підприємством листка непрацездатності комісія може відмовити в призначені допомоги і повернути листок непрацездатності працівнику.

Працівник, своєю чергою, звертається до медичного закладу для виправлення зазначеної помилки. Після цього працівник може повторно надати виправлений листок непрацездатності на підприємство. Тут варто зауважити, що при повторному подані листка непрацездатності, десятиденний термін розраховується з моменту повторного його подання (оскільки фактично за попереднім запитом комісія надала відмову – тобто виконала свій обов’язок).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202418
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024111
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024495