• Посилання скопійовано

Помилка в лікарняному листку: як діяти комісії?

Працівник надав на підприємство лікарняний листок. У лікарняному листку відсутні печатки медичного закладу та кутовий штам. Лікарняний листок надано 29.05.2019 р. Які дії комісії? Як розраховується строк розгляду листка після його повернення з відмовою працівнику?

Відповідно до ст. 31 Закону №1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

При цьому, комісія із соціального страхування, яка створена на підприємствах, розглядає отриманий лікарняний листок і приймає рішення, зокрема, про відмову в призначені матеріального забезпечення на підставі розгляду правильності видачі і заповнення листка непрацездатності (п. 2.2 Порядку №13).

Розглянути відповідні документи (в даному випадку листок непрацездатності) комісія повинна не пізніше десяти днів з дня їх надходження. У даному випадку мається на увазі надходження таких документів на підприємство.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

Отже, на підставі відсутності печатки медичного закладу та кутового штампу, у десятиденний термін з дня отримання підприємством листка непрацездатності комісія може відмовити в призначені допомоги і повернути листок непрацездатності працівнику.

Працівник, своєю чергою, звертається до медичного закладу для виправлення зазначеної помилки. Після цього працівник може повторно надати виправлений листок непрацездатності на підприємство. Тут варто зауважити, що при повторному подані листка непрацездатності, десятиденний термін розраховується з моменту повторного його подання (оскільки фактично за попереднім запитом комісія надала відмову – тобто виконала свій обов’язок).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Право на ПСП працівників, призваних на військову службу, які отримують зарплату та грошове забезпечення
    Якщо працівник, призваний на військову службу отримує зарплату та одночасно забезпечення військовослужбовця, що виплачуються з бюджету то роботодавець під час нарахування зарплати такому працівнику не має право на застосування ПСП
    25.07.202513
  • Звільнення працівника з інвалідністю, з яким втрачено зв'язок
    Як правильно звільнити працівника (основне місце роботи), з яким призупинено дію трудового договору з 24.02.2022 р. та який знаходиться на окупованиій території (з 2022 року не виходить на зв'язок)? Працівник є особою з інвалідністю ІІІ групи з дитинства. Які документи треба оформити і як саме, щоб уникнути будь-яких проблем зі сторони працівника та контролюючих органів?
    25.07.202521
  • Підписання документів директором у відпустці
    Чи може директор перебуваючи у відпустці здавати звіти, робити платежі (діяльність на підприємстві відсутня)? Чи потрібен додатковий наказ на право підпису під час відпустки?
    24.07.2025680
  • Коригування недоплати за лікарняним після отримання коштів з ПФУ
    Якщо в заявці-розрахунку первинного лікарняного вказано меншу суму для оплати з фонду на 2,51 грн, ніж би мало бути, а кошти поступили на рахунок 10.07.2025 р., то як слід вчинити: виплатити ці кошти працівнику, а в подальшому відкоригувати, бо працівник продовжує хворіти, чи повернути кошти до Фонду, а потім створити нову заявку?
    24.07.2025201
  • Відрядження за кордон за рахунок приймаючої сторони: добові та документи
    Чи потрібно виплачувати добові співробітнику, який їде у закордонне відрядження, якщо всі витрати покриває приймаюча сторона? Чи достатньо для оформлення такого відрядження лише наказу і чи потрібні підприємству додаткові документи, якщо у запрошенні вказано повне покриття витрат?
    24.07.202548