Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Оплата наднормових за підсумованого обліку робочого часу

На підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу. Працівник відпрацював у січні 192 години, при нормі 168 годин. При цьому 20 годин перепадають на святкові дні. Як провести розрахунок оплати за святкові та надурочні години?

В першу чергу звернемо увагу на такий важливий аспект як період оплати понаднормових та святкових:

  1. Робота у святкові та неробочі дні за підсумованого та поденного обліків оплачується після закінчення місяця за години. Фактично відпрацьовані святкові та неробочі дні;
  2. Надурочні години оплачуються після закінчення облікового періоду.

А обліковий період може бути іншим ніж 1 місяць, на приклад можу бути квартал, рік та ін.

 

Особливості оплати праці

Робота в святкові та неробочі дні

Оплачується після закінчення місяця за години, фактично відпрацьовані в святкові та неробочі на підставі ст. 107 КЗпП у подвійному розмірі:

  1. Відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
  2. Працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками,  -  в розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  3. Працівникам, які одержують місячний оклад:
  •  В розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад – якщо робота в святковий і неробочий дні проводилася в межах місячної норми робочого часу;
  • В розмірі подвійної годинної або денної ставки – якщо робота провадилася понад місячну норму.

 

Особливості оплати понаднормових робіт

За підсумованого обліку:

  1. Під час підрахунку надурочних годин робота в святкові дні, проведена понад встановлену норму робочого часу за обліковий період не враховується, оскільки вже оплачена в подвійному розмірі (п. 11 Методичних рекомендацій №138);
  2. Після закінчення облікового періоду оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад установлений робочий час в обліковому періоді (згідно з ч. 3 ст. 106 КЗпП).

Отже, у Вашому випадку наднормових 24 години (192 год. – 168 год.). Тож, в кінці облікового періоду слід буде оплатити 4 години в розмірі подвійної годинної або денної ставки. Оскільки, робота провадилася понад місячну норму.

А 20 годин слід оплатити як святкові в подвійному розмірі – в кінці місяця, оскільки під час підрахунку надурочних годин робота в святкові дні, проведена понад встановлену норму робочого часу за обліковий період не враховується, оскільки вже оплачена в подвійному розмірі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі