Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи зараховується до страхового стажу період перебування на обліку в центрі зайнятості?

Чи зараховується період перебування на обліку в центрі зайнятості у випадку, коли особа отримувала допомогу по безробіттю, до страхового стажу для оплати листків непрацездатності? За які періоди?

Згідно із ст. 21 Закону №1105 страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або тільки нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності) також включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску, відповідно до норм ст. 21 Закону №1105.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», а також періоди, починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено ЄСВ відповідно до Закону про ЄСВ.

Отже, до страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності необхідно враховувати період отримання допомоги по безробіттю за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону №1105.

Своєю чергою, документальним підтвердженням даних, на підставі яких у даному випадку здійснюється обчислення страхового стажу, є записи в трудовій книжці працівника про призначення допомоги по безробіттю та її припинення або довідка центру зайнятості про періоди виплати допомоги по безробіттю, а також довідки ОК-5 та ОК-7 та Дані про трудовий та страховий стаж за формою додатка 9 до Положення №10-1 (п. 6 розділу V).

Щоб упевнитися в тому, який страховий стаж у працівника, рекомендуємо отримати додаток 9 з порталу Пенсійного фонду за посиланням>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Лікарняні , Пенсія , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі