Загальне визначення цивільно-правового договору подається у ст. 626 ЦКУ: «договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків».
Цивільно-правові договори застосовуються для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється. Тобто за договором ЦПХ особа отримує оплату не за процес праці, а за її результат.
Тому зверніть увагу, що обсяг виконуваної роботи визначається у вигляді конкретних фізичних величин, які підлягають вимірюванню та можуть бути відображені в акті їх приймання (наприклад, кількість зібраних кілограм).
Договором ЦПХ встановлюються початковий та кінцевий терміни, у межах яких підрядник повинен виконати визначені договором роботи відповідно до власного графіку роботи та виходячи лише з власних можливостей.
Тому для того, щоб такий договір ЦПХ не було визнано трудовим, у ньому не повинно зазначатись графіку роботи чи кількості робочих годин підрядника.
Окрім цього, підрядник виконує визначені договором роботи на власний страх та ризик. Однак договором можуть передбачатися умови надання сировини чи матеріалів для виконання цих робіт.
Отже, під час укладання договору ЦПХ підприємство повинно зважати на зазначені вище умови, аби такий договір не було класифіковано як трудовий.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись