• Посилання скопійовано

Несвоєчасне повідомлення про зміну істотних умов праці

На підприємстві у зв'язку з рухом кадрів або з інших причин виникає потреба змінювати істотні умови праці, але не завжди вдається дотримуватися двохмісячного терміну повідомлення працівників. Яка відповідальність загрожує підприємству за неповідомлення працівників про зміну істотних умов праці за два місяці?

Згідно з нормами ст. 32 КЗпП про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших умов) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не погоджується на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п. 6 ст. 36 ПКУ.

Вважаємо, що за неповідомлення працівників про зміну істотних умов праці за 2 місяці на роботодавця може бути накладено штраф у розмірі 1 МЗП, як за порушення інших вимог трудового законодавства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»