• Посилання скопійовано

Як розрахувати лікарняний, якщо працівниця не відпрацювала місяця при неповній зайнятості?

01.06.2018 р. працівницю прийнято на роботу. З 02.06.2018 до 17.06.2018 рр. працівниця перебувала на лікарняному. У працівниці відсутній стаж 6 місяців протягом попередніх 12 місяців. Страховий стаж складає до 3 років. Працівниця працює за сумісництвом 1,5 години з оплатою 22,41 грн. Як розрахувати лікарняний?

За ч. 4 ст. 19 Закону №1105, застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру загальнообов'язкового держсоцстрахування мають страховий стаж менше 6 місяців, мають право на лікарняні, виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачується ЄСВ, але не більше за розмір лікарняних, обчислених із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку.

Отже, щодо таких працівників слід розраховувати ще одну середню:

СрЗmin = Зmin/Кс, де

  • СрЗmin – це середньоденна зарплата, обрахована з мінімального розміру зарплати на дату початку листка непрацездатності;
  • Кс – середній показник календарних днів у місяці – 30,44 к.д.

 У 2018 році він становить 3723 грн /30,44 к.д. = 122,31 грн/к.д.

Роботодавцю слід порівняти СрЗmin і СрЗф (фактична середньоденна зарплата), і подальший розрахунок лікарняних здійснювати з меншої із цих середньоденних.

Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше календарного місяця за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку (п. 27 Порядку №1266).

  • Заробіток за 1 день роботи склав 33,62 грн = 22,41 грн * 1,5 години;
  • Cередньоденна заробітна плата -  33,62 грн : 1 к.д.= 33,62 грн;
  • З урахуванням стажу працівниці денна виплата складає 33,62 х 50% = 16,81 грн;
  • Середня зарплата виходячи з МЗП складає  3723,00 грн/30,44 к.д. = 122,31 грн/к.д.

Зверніть увагу! Не потрібно середню заробітну плату, яку визначаємо з мінімального розміру для порівняння, множити на відсоток страхового стажу.

Кількість днів перебування на лікарняному складає – 16 к.д. Для розрахунку лікарняних береться фактична середньоденна зарплата з урахуванням коефіцієнта 50%, тобто 16,81 грн:

  • виплата за рахунок роботодавця: 5 к.д. х 16,81 грн = 84,05 грн;
  • виплата за рахунок Фонду: 11 к.д. х 16,81= 184,91 грн.

Докладно про розрахунок лікарняних тут. Про неповний розрахунковий період - тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виїзд заброньованого засновника у відрядження за кордон
    Чи може засновник підприємства, який заброньований, але не є найманим працівником (не перебуває у трудових відносинах), виїхати за кордон у ділову поїздку? Яким чином потрібно оформити документи для безперешкодного перетину кордону?
    Сьогодні 14:0312
  • Оплата лікарняних під час відпустки без збереження заробітної плати
    Чи має право працівник на оплату листка непрацездатності (лікарняного), якщо період хвороби повністю або частково припав на час його перебування у відпустці без збереження заробітної плати?
    Сьогодні 13:2229
  • Розрахунок відпускного стажу через простій: виправлення та наслідки
    У 2022 році на підприємстві був оформлений простій з оплатою 2/3 окладу. Цей період помилково було зараховано до стажу, що дає право на щорічну відпустку, внаслідок чого працівникам надали зайві дні відпустки. Як виправити цю помилку? Які можливі штрафи, якщо цього не робити і як враховувати це при розрахунку компенсації при звільненні?
    Сьогодні 12:4310
  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:1211
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:0812