• Посилання скопійовано

Чи можливо працювати повний робочий день та при цьому не втратити допомогу при народженні дитини?

З 15.05.2018 р. працівницю прийняли на роботу на повний робочий день. Згодом з’ясувалося, що на попередній роботі вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, термін якої спливає 20.12.2018 р. Чи позбудеться вона на період з 15.05.2018 до 20.12.2018 р. допомоги по догляду за дитиною, оскільки працює повний робочий день?

Запитання: З 15.05.2018 р. працівницю прийняли на роботу на повний робочий день. З попереднього місця роботи вона звільнилась з 25.04.2018 р. У процесі роботи з’ясувалось, що вона на попередній роботі перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, термін якої спливає 20.12.2018 р. 

Чи позбудеться ця працівниця на період з 15.05.2018 до 20.12.2018 р. допомоги по догляду за дитиною, оскільки вона працює повний робочий день? Чи доречно перевести її на 0,5 ставки, щоб зберегти 860 грн щомісячних виплат?

 

Відповідь:

Із 01.07.2014 р. були внесені зміни до порядку нарахування та виплати допомоги при народженні — два види допомоги (при народженні дитини та з догляду до трирічного віку) були об’єднані в один (Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. №1166-VII; Закон №1166).

Із 01.01.2015 р. Закон про відпустки (ч. 3 ст. 18) і КЗпП (ч. 8 ст. 179) були приведені у відповідність до Закону про допомогу сім’ям з дітьми (Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики» від 15.01.2015 р. №120-VIII). Вилучено норму про те, що у разі, якщо отримувач допомоги працевлаштовується на неповний робочий день чи працює вдома, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, продовжує отримувати матеріальну допомогу.

Тож  надати таку відпустку і прийняти на роботу нову працівницю на умовах неповного робочого часу можна одним наказом, звісно, після надання працівницею відповідної заяви.

Оскільки робота на неповний день під час декретної відпустки вже не пов’язана з правом на отримання держдопомоги, така формальна процедура сьогодні не має сенсу.

Працівниця, яка отримує допомогу при народженні дитини, працевлаштовуючись незалежно на повний чи неповний робочий день, отримуватиме кошти від держави до завершення строку призначення матеріальної допомоги, тобто протягом 36 місяців.

Якщо працівниця, яка одержує допомогу при народженні дитини, хоче вийти на роботу до тієї самої чи будь-якої іншої компанії на повний чи неповний день, такі кошти від держави вона отримуватиме до завершення терміну їхнього призначення, тобто протягом 36 місяців. Таким чином, робота під час відпустки по догляду за дитиною не позбавляє права на отримання допомоги.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виїзд заброньованого засновника у відрядження за кордон
    Чи може засновник підприємства, який заброньований, але не є найманим працівником (не перебуває у трудових відносинах), виїхати за кордон у ділову поїздку? Яким чином потрібно оформити документи для безперешкодного перетину кордону?
    Сьогодні 14:039
  • Оплата лікарняних під час відпустки без збереження заробітної плати
    Чи має право працівник на оплату листка непрацездатності (лікарняного), якщо період хвороби повністю або частково припав на час його перебування у відпустці без збереження заробітної плати?
    Сьогодні 13:2217
  • Розрахунок відпускного стажу через простій: виправлення та наслідки
    У 2022 році на підприємстві був оформлений простій з оплатою 2/3 окладу. Цей період помилково було зараховано до стажу, що дає право на щорічну відпустку, внаслідок чого працівникам надали зайві дні відпустки. Як виправити цю помилку? Які можливі штрафи, якщо цього не робити і як враховувати це при розрахунку компенсації при звільненні?
    Сьогодні 12:439
  • Право на додаткову соціальну відпустку при зміні місця роботи
    Чи має право новоприйнята працівниця (одинока мати) отримати на новому місці роботи додаткову соціальну відпустку за поточний 2024 рік, якщо вона не використала її у попереднього роботодавця і не отримала за неї грошову компенсацію при звільненні? Чи їй слід вимагати компенсацію від попереднього роботодавця?
    Сьогодні 12:126
  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:0810