Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівника призвано на строкову військову службу. Чи можливо його звільнити?

Працівника, якого прийнято на роботу з 01.07.2017 року за основним місцем роботи, призвано на строкову службу. Оскільки працівник завершив навчання на військовій кафедрі та призивається як офіцер запасу (має званння молодшого лейтенанта) на 18 місяців, чи правильно його звільняти за ст. 36 КЗпП?

У даному випадку працівника не звільняємо, а зберігаємо середній заробіток та місце роботи.

Відповідно до ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізосіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. 

Як зрозуміло із ст. 119 КЗпП, мова йде про збереження середнього заробітку та місяця роботи мобілізованого працівника на особливий період.

На території України й далі триває особливий період, про це йдеться у листі Міноборони  від 20.10.2016 р. №316/1/906 «Щодо дії особливого періоду».

Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. №303 «Про часткову мобілізацію», затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв'язку з чим в Україні настав особливий період.

Законом №3543  не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.

Разом з тим Законом  №3543 передбачено такий захід, як демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.

Рішення про демобілізацію із внесенням його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України (ст. 11 Закону №3543).

Указом Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15» від 26.09.2016 р. №411/2016 прийнято рішення провести у вересні - жовтні 2016 року звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 р. №15 «Про часткову мобілізацію», крім тих, які висловили бажання продовжувати військову службу.

Але на даний час рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося.

Питання щодо наявності особливого періоду в державі поза часом проведення мобілізації було предметом судового розгляду.

Вищий адміністративний суд України у постанові від 16.02.2015 р. (справа №800/582/14), виходячи із системного аналізу норм Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначив, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду.

Ураховуючи зазначене, з огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом №3543, закінчення заходів мобілізації не припинило особливий період.

Отже, працівника звільняти не можна. Слід зберігати за ним середню зарплату та місце роботи під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі