Згідно визначення у ст. 95 КЗпП мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Відповідно, мінімальний розмір заробітної плати у випадку, якщо працівник працює менше місячної норми годин, розраховується пропорційно відпрацьованим годинам.
Тож, у даному випадку, доплачувати до рівня мінімальної заробітної плати суміснику не потрібно, оскільки сума отриманої ЗП перевищує пропорційно розрахований мінімальний розмір заробітної плати.
ЄСВ
Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ у разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Таким чином, ЄСВ зовнішньому суміснику нараховується з фактичної величини заробітної плати.
ПДФО та військовий збір
У п. 164.1 ПКУ зазначено, що базою оподаткування ПДФО та ВЗ є загальний оподатковуваний дохід.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Отже, ПДФО та ВЗ нараховуються з фактично нарахованої заробітної плати.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити