Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Чи може працевлаштований директор не отримувати зарплату?

Новостворене підприємство ТОВ "ДП" поки що не веде госпдіяльність. У штаті ТОВ "ДП" тільки директор. Чи можливо на час бездіяльності підприємства не виплачувати йому зарплату? Як документально це оформити?

Якщо підприємство-роботодавець не нараховує та/або не виплачує зарплату найманому працівнику, воно порушує законодавство з праці. 

 

Трудовий договір – це  угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства – виплачувати йому заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

 

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу (ст.1 Закону про оплату праці).

 

Відповідно до ст. 95 КЗпП та ст. 3 Закону про оплату праці найманому працівнику не можуть виплачувати зарплату нижчу за мінімальний розмір. 

 

Отже, директору підприємства мають виплачувати зарплату, не менше розміру мінімальної зарплати, встановленого законодавством на загальних підставах. Відмову від отримання заробітної плати директор оформити не має права.

 

Зменшити витрати на заробітну плату директора можна, встановивши директору режим неповного робочого часу. Таким чином заробітна плата буде виплачуватися за фактично відпрацьований час і може бути меншою за мінімальну.

 

Зверніть увагу: ПДФО і військовий збір утримуються з фактично нарахованої заробітної плати працівника, а ЄСВ слід  нарахувати не менше ніж на розмір мінімальної (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). У випадку роботи директора за сумісництвом ЄСВ буде нараховуватися на розмір фактичної заробітної плати.

 

Не нараховувати та не виплачувати найманим працівникам заробітну плату взагалі, згідно з нормами чинного законодавства, не можна, оскільки це є порушенням ст. 265 КЗпП і, відповідно, може бути накладено штраф у розмірі 30 МЗП, тобто у 2018 році це  - 111690,00 грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі