• Посилання скопійовано

Відображення погодинної оплати праці у штатному розписі

Кількість відпрацьованих годин працівника щодня інша. Як зазначити у штатному розписі оплату праці працівника? Як заповнити Табель обліку робочого часу?

Законодавством не передбачено єдиних стандартів штатного розпису, тому він може мати довільну форму (окрім бюджетних установ та організацій, які складають документ за формою відповідно до Наказу Мінфіну від 28.01.2002 р. №57).

Одним із законодавчих документів, в якому згадується штатний розпис є Господарський кодекс України. Зокрема ч. 3 ст. 64 ГКУ передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Мінпраці у своєму листі від 27.06.2007 р. №162/06/187-07 зазначає, що всі підприємства в Україні зобов’язані мати штатний розпис, оформлений відповідним чином.

У наказі №57 не згадано жодного слова як відображати  тих працівників у яких є погодинна чи відрядні форми оплати праці.

В свою чергу рекомендуємо декілька варіантів відображення працівників з годинною оплатою праці:

1) у штатному розписі зазначити  місячний оклад. Цей оклад визначити шляхом множення годинної тарифної ставки на середньомісячну кількість робочих годин у календарному році та зазначити в графі «посадовий оклад».

2) в штатному розписі додати графу «годинна тарифна ставка» поряд з графою «посадовий оклад».  Для погодинників слід також зазначати  суму, що буде дорівнювати добутку годинної тарифної ставки та середньомісячної кількості робочих годин у році. 

На нашу думку,  в будь-якому випадку має бути зазначено посадовий оклад у розрахунку за місяць для подальшого уникнення непрозумінь з приводу визначення базового місяця для проведення індексації.

Оскільки  в Порядку №1078 мова йде про оклади за посадою. І в разі зростання окладу за посадою відбувається зміна базового місяця.

 

Щодо табелю обліку робочого часу

Форма Табеля (типова форма № П-5), затверджена Наказом №489, носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. Рекомендаційний характер полягає в тому, що за необхідності вона може бути доповнена іншими показниками, потрібними для обліку робочого часу на підприємстві. Водночас слід пам’ятати, що в Табелі повинні відображатися всі позиції, які застосовуються на підприємстві для працівників.

У разі потреби можна застосовувати й іншу форму Табеля, але при цьому обов’язковим є наявність первинного обліку показників щодо використання робочого часу, явок та неявок працівників, які визначено формами державних статистичних спостережень з праці (див. лист Державної служби статистики від 12.01.2012 р. № 9/4-10/9).

Табель обліку використання робочого часу відповідно до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого Наказом Мін'юсту 12.04.2012 р. №578/5, зберігається на підприємстві 1 рік.

У табелі обліку робочого часу слід зазначати щодо кожного працівника фактичну кількість відпрацьованих годин за день.

Для визначення суми заробітної плати кожного працівника, слід фактично відпрацьовані години зазначені в табелі перемножити на годинну тарифну ставку зазначену в штатному розписі.

 

Докладно про штатний розпис можна читати:

Як правильно в штатному розписі відобразити посади

Діапазон ("вилка") окладів: який розмір встановити в штатному розписі? 

Штатний розпис на підприємстві: коротко про головне від Держпраці

 

Про табель обліку робочого часу писали також тут:

Табель обліку робочого часу заповнюється двічі на місяць

Які первинні бухгалтерські документи використовуємо для нарахування зарплати? 

Держпраці про нюанси ведення табеля обліку робочого часу

Табель обліку використання робочого часу>>

 

Про індексацію тут:

Індексація зарплати у листопаді та грудні 2017 року

Підбірка новин про індексацію>>

Профспілки проти позиції Мінсоцполітики щодо врахування індексації до мінімальної зарплати

Мінсоцполітики змінило позицію щодо індексації та мінімальної зарплати

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245191
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5814
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023187
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085