Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Визначаємо коли слід підвищити оклади, щоб запобігти індексації

Коли слід провести підвищення окладів, щоб запобігти індексації, якщо востаннє оклади підвищувалися в травні 2017 року?

Якщо відбулося підвищення окладів у травні 2017 року, відповідно до приросту індексу споживчих цін індексації у жовтні не буде.

Докладно про це читайте тут>>>

Для того, щоб не проводити поточну індексацію, рекомендуємо провадити індексацію випереджаючим шляхом.

Тобто підвищити оклади на певну суму з урахуванням прогнозного рівня інфляції, при цьому розробити наказ в якому зазначити, що підвищення окладів відбувається з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом.

Відповідно до п.5 Порядку №1078 у разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв'язку з індексацією враховується рівень такого підвищення.

Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом.

Більше про індексацію та калькулятор індексації читайте тут>>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Коментарі: 15

Новини по темі

Консультації по темі