• Посилання скопійовано

Нараховуємо зарплату працівнику з неповним робочим часом та ЄСВ

Як нарахувати зарплату основному працівнику з неповним робочим часом та нарахувати ЄСВ?

Відповідно до умов ст. 56 КЗпП, за угодою між сторонами трудового договору працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Для цього такий працівник подає заяву про встановлення неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а роботодавець видає відповідний наказ.

Крім цього, працівник може не виконати встановлену йому норму робочого часу з інших причин — через перебування у відпустці, на лікарняному тощо. Або через те, що він був прийнятий на роботу або звільнений в середині місяця. В усіх зазначених випадках оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому робочому часу або залежно від виробітку, із урахуванням мінімального розміру заробітної плати.

Приклад. На підприємстві працівнику встановлено посадовий оклад з 01.01.2017 року — 1600 грн, жодних інших виплат не встановлено. Відпрацьовано тільки 10 робочих днів січня. З 01.01.2017 по 12.01.2017 р. працівник перебував у щорічній відпустці. Розмір відпусткових за час відпустки 1000 грн. Зарплату за відпрацьований час січня нараховано у розмірі 800 грн (1600 : 20 р. д. х 10 р. д.).

Оскільки розмір окладу менший за 3200 грн, то за січень підприємство має нарахувати працівнику зарплату на рівні мінімальної зарплати пропорційно відпрацьованому часу: 1600 (3200 : 20 р. д. х 10 р. д.).

Тож за січень 2017 року буде нараховано: 1600 + 1000 = 2600 грн.

Нараховувати ЄСВ потрібно буде на рівні мінімального страхового внеску. Так, розмір нарахування ЄСВ за січень 2017 року становить 704 грн (2600 х 22% + ((3200 грн - 2600) х 22%)).

У такому разі у звіті з ЄСВ донарахування ЄСВ будуть відображені під кодом нарахування 13.

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, у разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ у розмірі 22%.

Тож при нарахуванні зарплати основному працівнику з неповним робочим часом нарахування ЄСВ має відповідати зазначеним вище правилам. Тобто у разі, якщо нарахований ЄСВ на зарплату такого працівника за ставкою 22% буде менше мінімального страхового внеску, потрібно буде зробити його донарахування та сплатити ЄСВ на рівні мінімального. У 2017 році розмір мінімального страхового внеску становить 704 грн.

Зверніть увагу: це правило не працює у випадку, якщо працівник був прийнятий на роботу або звільнений у середині місяця — в цьому випадку ЄСВ нараховується на доходи працівника, які входять до бази нарахування ЄСВ, згідно зі ст. 7 Закону про ЄСВ, у їх фактичному розмірі (але в межах максимальної величини нарахування ЄСВ).

Дивіться також роз'яснення податківців з нарахування ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245231
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5834
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023187
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085