• Посилання скопійовано

Якщо керівник перебуває у трудових відносинах з підприємством, він має отримувати зарплату

Представництво нерезидента в Україні з лютого 2016 р. не нараховує і не виплачує зарплату голові педставництва (єдиний співробітник, зовнішнє сумісництво). Гроші від материнської компанії не надходять. Чи потрібно нараховувати зарплату та ЄСВ на неї голові представництва?

Якщо такого працівника табелювати як відсутнього на роботі (зокрема, без поважних причин), то дні відсутності, звісно, не оплачуються. Але якщо водночас будуть докази того, що такий керівник виконував свої трудові обов’язки (укладав договори, подавав звітність тощо), то відображати його відсутнім на роботі неправильно. Це буде приховуванням праці працівника, тобто порушенням трудового законодавства. До того ж, оплата праці, якщо вона мала місце, це конституційне право працівника, від якого його не може позбавити ніхто, навіть він сам (наприклад, за заявою). 

Детальніше випадки, коли можна не нараховувати зарплату директору розглянуто у аналітиці.

Податківці наголошують, що у разі якщо обов’язки директора виконує особа, яка не є засновником такого підприємства, а працює на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, такому директору потрібно здійснювати нарахування заробітної плати незалежно від того, чи є це основним місцем роботи, чи це робота за сумісництвом, оскільки, не нараховуючи заробітну плату відбувається порушення трудового законодавства.

Тож у випадку, коли керівник перебуває у трудових відносинах з підприємством має отримувати зарплату за свою роботу. Відповідно має нараховуватися ЄСВ на таку зарплату. З питання видно, що директор є зовнішнім сумісником, то нараховувати ЄСВ потрібно на фактично нараховану суму зарплати без донарахування до мінімального страхового внеску. При цьому при нарахуванні зарплати та нарахуванні ЄСВ роботодавець має заповнювати та надавати до податкового органу звіт з ЄСВ. Оскільки п. 11 розд. ІІ Порядку №435 визначено, що тільки у разі, якщо юридичні або фізичні особи-підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт з ЄСВ за найманих працівників до фіскальних органів не подається.

Детальніше про це у новині від ДФС: Як нараховується ЄСВ на зарплату директора підприємства, яке не веде госпдіяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202437
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105