Якщо такого працівника табелювати як відсутнього на роботі (зокрема, без поважних причин), то дні відсутності, звісно, не оплачуються. Але якщо водночас будуть докази того, що такий керівник виконував свої трудові обов’язки (укладав договори, подавав звітність тощо), то відображати його відсутнім на роботі неправильно. Це буде приховуванням праці працівника, тобто порушенням трудового законодавства. До того ж, оплата праці, якщо вона мала місце, це конституційне право працівника, від якого його не може позбавити ніхто, навіть він сам (наприклад, за заявою).
Детальніше випадки, коли можна не нараховувати зарплату директору розглянуто у аналітиці.
Податківці наголошують, що у разі якщо обов’язки директора виконує особа, яка не є засновником такого підприємства, а працює на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, такому директору потрібно здійснювати нарахування заробітної плати незалежно від того, чи є це основним місцем роботи, чи це робота за сумісництвом, оскільки, не нараховуючи заробітну плату відбувається порушення трудового законодавства.
Тож у випадку, коли керівник перебуває у трудових відносинах з підприємством має отримувати зарплату за свою роботу. Відповідно має нараховуватися ЄСВ на таку зарплату. З питання видно, що директор є зовнішнім сумісником, то нараховувати ЄСВ потрібно на фактично нараховану суму зарплати без донарахування до мінімального страхового внеску. При цьому при нарахуванні зарплати та нарахуванні ЄСВ роботодавець має заповнювати та надавати до податкового органу звіт з ЄСВ. Оскільки п. 11 розд. ІІ Порядку №435 визначено, що тільки у разі, якщо юридичні або фізичні особи-підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт з ЄСВ за найманих працівників до фіскальних органів не подається.
Детальніше про це у новині від ДФС: Як нараховується ЄСВ на зарплату директора підприємства, яке не веде госпдіяльності.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити