• Посилання скопійовано

Відпустка з подальшим звільненням: порядок розрахунку

Працівник пішов у відпустку 19 березня 2015 року на 24 календарні дні. 15 квітня 2015 року його звільнили. Як правильно розрахувати відпускні, якщо загальний виплачений дохід у березні перевищив 1710 грн?

Запитання: Працівник пішов у відпустку з 19.03.2015 на 24 к.д. з подальшим його звільненням 15.04.15 р. Як правильно розрахувати відпускні, якщо загальний виплачений дохід у березні перевищив 1710 грн? Якщо поділити суму відпускних на 2 місяці, то чи можна застосувати ПСП у першому та у другому місяці окремо? Якщо друга частинка відпускних була менша ніж 1218 то ЄСВ з роботодавця на другу частинку мало розраховуватися з 1218 чи, оскільки ця частинка припадала на місяць звільнення, з суми цієї частинки відпускних?

Відповідь: Відповідно до останнього абзацу п. 169.4.1 ПКУ, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.


Таким чином, в Вашому випадку, для цілей застосування пільги Ви повинні розраховувати в березні заробітну плату (за фактично відпрацьований час) та частину відпускних, яка припадає на календарні дні цього місяця, а в квітні другу частині відпускних.

Для цілей оподаткування ЕСВ використовується той самий принцип (до речі, в звіті з ЄСВ відпускні теж повинні бути відображені і в березні, і в квітні), але тут головне залежить від того, чи є цей працівник штатним співробітником. Якщо цей працівник є штатним співробітником, а його сукупний  місячний дохід у місяці звільнення менший за 1218 грн., то ЄСВ нараховуємо на суму мінімальної заробітної плати. Якщо цей співробітник був працевлаштований поза штатом, то незалежно від суми його доходу у місяці звільнення, ЕСВ нараховуємо на фактичну суму доходу у цьому місяці. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1771
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455