• Посилання скопійовано

Підприємство має виплачувати середній заробіток мобілізованим 2 рази на місяць

Підприємством нараховано зарплату у межах середнього заробітку мобілізованому працівнику за травень. Термін виплати - 7 червня. Звіт подано до Фонду соцзахисту населення. Компенсація ще не отримана. Чи потрібно включити до відомості на виплату 7 числа дану зарплату?

Запитання: Підприємством нараховано зарплату у межах середнього заробітку мобілізованому працівнику за травень. Термін виплати - 7 червня. Звіт подано до Фонду соцзахисту населення. Компенсація ще не отримана. Чи потрібно включити до відомості на виплату 7 числа дану зарплату? Якщо так, то як бути із нарахуваннями та сплатою до бюджету, так як дана виплата ще не буде компенсацією?

Відповідь: Згідно з п.6 Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (Постанова Кабміну №105 від 04.03.2015 р.), виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115  Кодексу законів про працю України, а саме регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто підприємство має все одно виплатити належні мобілізованому суми два рази на місяць та не пізніше 7 числа наступного місяця.


Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до ПКУ і Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Постанови № 105).Тобто, згідно цієї норми не встановлена залежність оподаткування зазначених виплат від того, чи отримана компенсація підприємством, чи ні.

Згідно з пп. "и" пп. 165.1.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Також згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону N 2464 виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Щодо позиції ДФС, яка викладена у роз’ясненнях та листах (зокрема, лист від 24.04.2015 р. N 8720/6/99-99-17-03-03-15), на нашу думку, вона є фіскальною і ми її не поділяємо, проте, звісно, вирішувати вам.

Таким, чином підприємство має виплачувати середній заробіток мобілізованим у строки, встановлені КЗпП, тобто два рази на місяць і не пізніше 7 числа наступного місяця. При цьому, на нашу думку, незалежно від того, чи отримана компенсація з бюджету, чи ні, зазначені виплати оподаткуванню ПДФО, ЄСВ та військовим збором не підлягають.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245231
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5834
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023187
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085