• Посилання скопійовано

Отказываться от начисления заработной платы нельзя

ТОВ создано в 2014. Хотели оставить только учредителя без директора и не начислять зарплату. Деятельности пока нет, но может быть в будущем. Есть ли такое право у предприятия и что необходимо предпринять для оформления такого события?

Нет, поскольку оплата за выполненную работу – это гарантия, установленная для граждан Украины Конституцией и целым рядом других нормативных актов (КЗоТ Украины, Законом Украины «Об оплате труда» и т.д.).

Директор – а он в данном случае является наемным работником, поскольку занимает должность на предприятии – не может даже отказаться от начисления ему зарплаты – это та гарантия, предоставление которой работодателем контролирует не работник, а государство.


 

Доказать, что он выполнял свои трудовые функции, легко – на предприятии, как был оно не работало, оформляются документы, заключаются договора и осуществляются расходы – либо постоянные (по охране, аренде, оплате коммунальных платежей), либо в счет будущих периодов. И контролирует состояние предприятия даже в тот момент, когда оно не получает доходов, директор. И, поскольку он является единственным работником предприятия, именно он будет нести ответственность при проверках за нарушение законодательства об оплате труда (несмотря на то, что не выплачивает зарплату самому себе). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1771
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455