• Посилання скопійовано

Если премия выплачивается ежемесячно, а не периодически, то она также индексируется

Работник работает на 0,25 ставки с окладом 1300,00 грн. Месяц приема на работу октябрь 2013 (он же базовый). В апреле 2014 г. начислена з/п 375,00 грн и премия 150 грн. Итого 525 грн. Какая будет индексация в апреле 2014 г.?

Индексация зарплаты является обязательной только для работников, которые работают по основному месту работы. Для совместителей она проводится только в том случае, если они в сроки начисления зарплаты предоставляют справку с основного места работы о проведенной там индексации его зарплаты (для учета предельной суммы дохода, которая подлежит индексации, о чем ниже). Поскольку ваш работник работает на 0,25 ставки, и вы не указали, что место работы является для него основным, есть вероятность, что работник является внешним совместителем.  А значит, нужно учитывать и такую вероятность, что его зарплата, как зарплата совместителя, не подлежит индексации вовсе.  

Базовым при принятии на работу работника является не месяц такого принятия, а месяц, предшествовавший принятию работника на работу. То есть, в вашем случае, сентябрь 2013 г. Связано это с тем, что в п. 10-1 Порядка проведения индексации, утвержденного постановлением КМУ от  17.07.2003 г. N 1078 сказано: «Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.» А базовый месяц не учитывается для исчисления индекса потребительских цен. Согласно п. 5 этого Порядка:  «У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.»

Индексируется только постоянная часть заработной платы. Если премия является такой постоянной частью (выплачивается ежемесячно в установленном размере, а не периодически, по решению руководителя, например, или в зависимости от результатов показателей работы в квартале), то она также индексируется. 

Кроме того, индексации подлежит часть начисленной месячной зарплаты, которая не превышает прожиточный минимум для трудоспособных лиц в том месяце, в котором такая зарплата начислена. В апреле 2014 г. такой прожиточный минимум составлял 1218 грн. Таким образом, индексации подлежит начисленная зарплата 375 грн., а также премия 150 грн. , если она входит в состав постоянной дополнительной заработной платы работника. 

Процент индексации для вашего работника (с учетом базового месяца сентября 2013 г.) составит 1,1. Таким образом, сумма индексации составит либо 375 х 1,1% = 4,13 грн., либо 525 х 1,1% = 5,78 грн.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1371
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455