• Посилання скопійовано

Переведення працівника на роботу з нефіксованим робочим часом

Прийнято рішення про переведення працівника на роботу з нефіксованим робочим часом. Чи треба його звільнити з підприємства, а потім прийняти на умовах договору з нефіксованим робочим часом?

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею (ст. 21-1 КЗпП).

Роботодавець самостійно визначає необхідність та час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи. При цьому повинні дотримуватися вимоги законодавства щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку.

Отже, на відміну від звичайного трудового договору, яким встановлюється обов’язок роботодавця забезпечувати працівника роботою на постійній основі та обов’язок працівника бути постійно присутнім на робочому місці відповідно до встановленого графіку роботи, трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ТДНЧ) передбачає виконання роботи за нестандартних умов праці, тобто роботодавець надає і оплачує роботу, а працівник її виконує – лише за наявності такої роботи.

При цьому ст. 21-1 КЗпП передбачає тільки укладення трудового договору з нефіксованим робочим часом та визначає, яку інформацію він має містити. Тож, здійснити переведення працівника з безстрокового трудового договору на трудовий договір з нефіксованим робочим часом не передбачено. Тому, для початку потрібно припинити трудові відносини за одним договором для укладення іншого трудового договору за нефіксованим робочим часом.

Нагадаємо, що у день звільнення працівника, роботодавець має провести остаточний розрахунок (ст. 116 КЗпП), видати працівникові копію наказу про звільнення, письмове повідомлення про нараховані і виплачені йому суми при звільненні, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП) або належним чином її оформити, якщо така трудова книжка зберігалася у  роботодавця. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202445
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 057
  • Що можна зробити, щоб не проводити індексацію?
    Раніше підприємство проводило індексацію. У квітні 2024 року підвищили зарплату всім працівникам. А тепер плануємо підвищувати її, щоб не проводити індексацію. Як часто потрібно підвищувати зарплату і в якій сумі (наприклад, на 20 грн)? Як документально оформити непроведення індексації?
    29.05.20241 272
  • Розподіл річної премії за виключенням робочих днів щорічної відпустки
    У розрахунку середньоденної премії, яка розподіляється на місяці розрахункового періоду, премія 20000 грн за рік за нормою робочих днів 260, була щорічна відпустка 10 днів. Чи потрібно суму премії 20000 грн розділяти на робочі дні за мінусом щорічної відпустки?
    23.05.202445
  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202479