У разі порушення встановлених строків виплати грошових доходів населення (заробітна плата, пенсії, стипендії, соціальні виплати) підприємства, установи і організації всіх форм власності мають здійснювати компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з їх несвоєчасною виплатою.
Компенсація провадиться відповідно до Закону №2050 та Порядку №159.
Сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але не виплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін у відсотках для визначення суми компенсації.
Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. Індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається.
Отже, у разі виплати у квітні 2013 р. нарахованих, але не виплачених своєчасно грошових доходів за 2002 — 2013 рр. сума компенсації нараховується з урахуванням величини приросту індексу споживчих цін, наведеної у табл.
♦ Приклад
Нарахований, але не виплачений у січні 2010 р. грошовий дохід у сумі 900 грн (після утримання податків і обов'язкових платежів) виплачується у квітні 2013 р.
Приріст індексу споживчих цін, розрахований за період невиплати грошового доходу (лютий 2010 р. — березень 2013 р.), за січень 2010 р. становив 11,9%.
Сума компенсації в цьому випадку — 900 грн х 11,9 : 100 = 107,10 грн.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити