Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Врахування 1/12 винагороди до середнього заробітку за дні донорства

За заявою працівника видано наказ про надання додаткових днів відпочинку у зв’язку із донорством у листопаді 2019 року. Чи враховувати у розрахунковому періоді ( вересень-жовтень) 1\12 річної премії за 2018 рік, яку нараховано та виплачено у квітні 2019 року?

До середньої зарплати у всіх випадках її збереження згідно з п. 3 Порядку №100 включаються  оклад (тарифна ставка), доплати, премії, які не мають разового характеру, одноразова винагорода за підсумками роботи за рік і за вислугу років, якщо вони нараховані в поточному році за попередній рік, індексація тощо.

Одноразова винагорода за підсумками роботи за рік враховується для обчислення середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження шляхом додавання до кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік. Тож, однією з основних умов врахування  винагороди  є її нарахування в поточному році, тобто в тому, в якому нараховується середня зарплата за попередній календарний рік (за підсумками роботи за 2018 – у 2019 рр.).

Оскільки основна умова врахування одноразової винагороди за підсумками роботи за рік в обчисленні середньої зарплати виконано (винагорода за підсумками роботи за 2018 р., нарахована у квітні 2019 р.), то розраховуючи середню зарплату за додаткові дні відпочинку у зв’язку з донорством у листопаді 2019 р. у розрахункових місяцях  (вересень – жовтень 2019 р.) слід врахувати 2/12 суми винагороди (тобто по 1/12 в кожному місяці розрахункового періоду).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі