Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

На підприємстві один працівник - директор: чи можна йому не нараховувати зарплату?

З початку діяльності на підприємстві є єдиний працівник (директор - засновник). Підприємство тимчасово припинило роботу та не здійснює діяльності. Чи можна в такому випадку не нараховувати зарплату та ЄСВ, не звільняючи при цьому директора?

Згідно з ст. 30 Закону про оплату праці роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухоблік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Суди  використовують  цю  норму закону для прийняття рішень (зокрема, див. рішення у справі №П/811/820/17 від 21 червня 2017 р.).

У згадананій справі підприємство не здійснювало господарської діяльності, але у штаті був директор, який одночасно є засновником. За наслідками перевірки Держпраці було накладено штраф за ст. 265 КЗпП. Підприємство звернулося до суду із позовом про визнання рішення протиправним та скасування постанови про накладення штрафу, проте суд відмовив у задоволенні позову.

Отже,  у випадку нездійснення діяльності, як наслідок без факту отримання прибутку, підприємство  все одно повинно нараховувати зарплату та сплачувати «зарплатні податки», оскільки в штаті є працівник.

Але відповідно до ст. 65 ГКУ управління підприємством здійснюється власником або призначеним керівником. Керівник підприємства є посадовою особою підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.

Враховуючи, що підприємство не здійснює діяльності, потрібно призначити керівником підприємства його власника. Саме ця особа буде відповідальною за ведення бухобліку. Оформити відповідне рішення (протокол) загальних зборів засновників, а якщо власник один — розпорядження. У ньому має бути пункт про те, що на засновника покладаються функції з управління діяльністю підприємства на період, поки посада директора залишається вакантною. У цьому випадку трудові відносини відсутні, відповідно, нараховувати зарплату та сплачувати з неї податки не потрібно.

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі