До 04.04.2019 р. у пп. 8.3 Інструкції №492 було встановлено чітке обмеження, що кошти з поточного рахунку юрособи не можуть бути використані за допомогою корпоративної картки, зокрема, для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру. Більш детально ми про це писали у нашій консультації.
При цьому, якщо таку готівку було здано працівникам в касу, то вже з каси її може бути видано на будь які потреби, в тому числі, і на видачу заробітної плати.
Проте наразі дану норму з Інструкції №492 в зв’язку із змінами було прибрано. Окрім цього втратив чинність (з 23.06.2019 р.) Указ Президента №436/95, яким було встановлено штраф за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки.
Однак, на нашу думку, безпосередньо здійснювати виплату заробітної плати за допомогою коштів, знятих з КПК без їх оприбуткування в касі, не варто і ось чому. У п. 43 Положення №148 вказано, що книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки використовується також для обліку готівки, виданої з каси підприємства довіреній особі, яка виплачує заробітну плату протягом установленого строку, та повернення нею наявної готівки і касових документів. Також у п. 28 встановлено, що касир проводить видачу готівки тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості. Отже, можна зробити висновок, що видавати кошти у вигляді заробітної плати має касир – довірена особа (відповідно, яка повинна бути матеріально відповідальною).
Своєю чергою, варто не забувати, що НБУ зняті з корпоративної картки кошти (на прикладі картки ключ-до рахунку) розцінює як такі, що видані під звіт.
Таким чином, вважаємо, що видавати кошти, які було знято готівкою з корпоративного рахунку як заробітну плату, без їх оприбуткування в касі не можна, оскільки виплата заробітної плати повинна супроводжуватися відповідними касовими документами. Тому працівник після зняття готівки повинен здати її в касу разом з пустим авансовим звітом, а вже з каси такі кошти можуть бути видані як заробітна плата з оформленням відповідних касових документів.
В іншому випадку податківцями така ситуація може бути розцінена як сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки (пп. 164.2.11 ПКУ), що підлягає включенню до оподатковуваного доходу такого працівника.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити