• Посилання скопійовано

Чи можна знімати кошти з корпоративної картки для виплати заробітної плати?

Чи можна зняти кошти з корпоративної карти для виплати заробітної плати? Чи потрібно цю готівку оприбутковувати в касі підприємства або можна видавати такі кошти без оприбуткування?

До 04.04.2019 р. у пп. 8.3 Інструкції №492 було встановлено чітке обмеження, що кошти з поточного рахунку юрособи не можуть бути використані за допомогою корпоративної картки, зокрема, для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру. Більш детально ми про це писали у нашій консультації.

При цьому, якщо таку готівку було здано працівникам в касу, то вже з каси її може бути видано на будь які потреби, в тому числі, і на видачу заробітної плати.

Проте наразі дану норму з Інструкції №492 в зв’язку із змінами було прибрано. Окрім цього втратив чинність (з 23.06.2019 р.) Указ Президента №436/95, яким було встановлено штраф за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки.

Однак, на нашу думку, безпосередньо здійснювати виплату заробітної плати за допомогою коштів, знятих з КПК без їх оприбуткування в касі, не варто і ось чому. У п. 43 Положення №148 вказано, що книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки використовується також для обліку готівки, виданої з каси підприємства довіреній особі, яка виплачує заробітну плату протягом установленого строку, та повернення нею наявної готівки і касових документів. Також у п. 28 встановлено, що касир проводить видачу готівки тільки особі, зазначеній у видатковому касовому ордері або видатковій відомості. Отже, можна зробити висновок, що видавати кошти у вигляді заробітної плати має касир – довірена особа (відповідно, яка повинна бути матеріально відповідальною).

Своєю чергою, варто не забувати, що НБУ зняті з корпоративної картки кошти (на прикладі картки ключ-до рахунку) розцінює як такі, що видані під звіт.

Таким чином, вважаємо, що видавати кошти, які було знято готівкою з корпоративного рахунку як заробітну плату, без їх оприбуткування в касі не можна, оскільки виплата заробітної плати повинна супроводжуватися відповідними касовими документами. Тому працівник після зняття готівки повинен здати її в касу разом з пустим авансовим звітом, а вже з каси такі кошти можуть бути видані як заробітна плата з оформленням відповідних касових документів.

В іншому випадку податківцями така ситуація може бути розцінена як сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки (пп. 164.2.11 ПКУ), що підлягає включенню до оподатковуваного доходу такого працівника.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1371
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455