• Посилання скопійовано

Компенсация за неиспользованный отпуск

Сотрудник (совместитель) проработал 4 года. При этом ни разу не брал отпуск. За какой период предприятие обязано выплатить ему компенсацию за неиспользованный отпуск при увольнении? Есть ограничение начисления дней компенсации неиспользованного отпуска совместителям?

Согласно ст.83 КЗоТ при увольнении сотруднику выплачивается  компенсация за все неиспользованные им дни ежегодных отпусков.

Аналогичная норма прописана и ст. 24 Закона об отпусках.


Согласно ч. 5 ст. 11 Закона об отпусках запрещается непредоставление ежегодных отпусков полной продолжительности в течение двух лет подряд, а также непредоставление их в течение рабочего года лицам в возрасте до восемнадцати лет и работникам, имеющим право на ежегодные дополнительные отпуска за работу с вредными и тяжелыми условиями или с особым характером труда. То есть непредоставление отпуска в течение более чем двух лет является нарушением действующего законодательства со стороны собственника или уполномоченного им органа.

Действующим законодательством не предусмотрены ни срок давности, после которого работник теряет право на ежегодные отпуска, ни запрет предоставлять ежегодные отпуска в случае их неиспользования. 

Поэтому если работник по каким-либо причинам не воспользовался своим правом на такой отпуск за несколько предыдущих лет, то он вправе использовать их в любое время с согласия работодателя. Законом не запрещено также предоставлять подряд ежегодные отпуска, не использованные за несколько предыдущих лет. В своем письме от  17.06.2011 г. N 9/242пд Минсоцполитики подчеркивает, что если работник не воспользовался своим правом на отпуск даже за 5 или 10 лет, то при увольнении ему должна быть выплачена компенсация за все неиспользованные дни ежегодных отпусков, что предусмотрено ст. 24 Закона об отпусках.  Для совместителей никаких особых условий в этом вопросе не предусмотрено. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1351
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202454