Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Призначення платежу на виплату зарплати при звільненні

5 жовтня ТОВ нараховало працівнику премію за вересень, цього ж дня працівника звільнено за його заявою. У працівника є відпускні, які використані за невідпрацьований період. Зарплати за жовтень не вистачає для погашення суми відпускних, тож утримання здійснюються з нарахованої премії. Чи має значення, який місяць зазначати у призначені платежу на виплату зарплати за вересень/жовтень?

В першу чергу зауважимо, що заповнення поля платіжного платежу відбувається згідно з вимогами Порядку №666. Зокрема, правила заповнення платіжних доручень при сплаті податків викладено у п. 5 Порядку №666.

Своєю чергою, Порядком не встановлено вимог до заповнення реквізиту «призначення платежу». Зазначено лише те, що у цьому полі зазначається роз'яснювальна інформація про призначення платежу. Тобто зазначення місяця, за який виплачується заробітна плата чи податки, не є обов’язковим. Окрім цього, інформація у полі призначення платежу не вплине на порядок врахування такої суми податковим органом.

Однак при цьому, на банки покладено обов’язок контролю за сплатою податків і зборів при виплаті доходу фізособам. Відповідно до цього, банківські установи вимагають зазначати місяць, за який сплачується податки та здійснюється виплата заробітної плати, для проведення такого контролю.

У тому ж випадку, коли працівник звільняється, не відпрацювавши період, за який було отримано відпускні, то суму зарплати, нараховану під час остаточного розрахунку, зменшують на суму відпусткових за невідпрацьований період. Або, як варіант, зарплата за місяць звільнення нараховується в повному обсязі, а сума «надмірно» виплачених відпусткових сторнується. 

Таким чином, підприємство сторнує нарахування за жовтень на суму понаднормово використаної відпустки. Якщо ж такої суми не вистачає, однак наявні суми невиплаченого доходу за вересень, то сума нарахованого доходу за вересень також сторнується із сторнуванням відповідної суми податків.

У такому випадку, якщо дохід за жовтень через сторнування повністю відсутній, у призначенні платежу на виплату заробітної плати та податків зазначається лише місяць вересень.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі