• Посилання скопійовано

Призначення платежу на виплату зарплати при звільненні

5 жовтня ТОВ нараховало працівнику премію за вересень, цього ж дня працівника звільнено за його заявою. У працівника є відпускні, які використані за невідпрацьований період. Зарплати за жовтень не вистачає для погашення суми відпускних, тож утримання здійснюються з нарахованої премії. Чи має значення, який місяць зазначати у призначені платежу на виплату зарплати за вересень/жовтень?

В першу чергу зауважимо, що заповнення поля платіжного платежу відбувається згідно з вимогами Порядку №666. Зокрема, правила заповнення платіжних доручень при сплаті податків викладено у п. 5 Порядку №666.

Своєю чергою, Порядком не встановлено вимог до заповнення реквізиту «призначення платежу». Зазначено лише те, що у цьому полі зазначається роз'яснювальна інформація про призначення платежу. Тобто зазначення місяця, за який виплачується заробітна плата чи податки, не є обов’язковим. Окрім цього, інформація у полі призначення платежу не вплине на порядок врахування такої суми податковим органом.

Однак при цьому, на банки покладено обов’язок контролю за сплатою податків і зборів при виплаті доходу фізособам. Відповідно до цього, банківські установи вимагають зазначати місяць, за який сплачується податки та здійснюється виплата заробітної плати, для проведення такого контролю.

У тому ж випадку, коли працівник звільняється, не відпрацювавши період, за який було отримано відпускні, то суму зарплати, нараховану під час остаточного розрахунку, зменшують на суму відпусткових за невідпрацьований період. Або, як варіант, зарплата за місяць звільнення нараховується в повному обсязі, а сума «надмірно» виплачених відпусткових сторнується. 

Таким чином, підприємство сторнує нарахування за жовтень на суму понаднормово використаної відпустки. Якщо ж такої суми не вистачає, однак наявні суми невиплаченого доходу за вересень, то сума нарахованого доходу за вересень також сторнується із сторнуванням відповідної суми податків.

У такому випадку, якщо дохід за жовтень через сторнування повністю відсутній, у призначенні платежу на виплату заробітної плати та податків зазначається лише місяць вересень.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105