Згідно з абз. 3 ст. 115 КЗпП визначено, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
Першою половиною місяця вважається період з 1 до 15 число місяця. Відповідно, розмір зарплати за першу половину місяця не повинен бути меншим за оплату фактично відпрацьованого часу відповідно до посадового окладу такого працівника.
При цьому, законодавчі акти не містять норми щодо виплати зарплати за першу половину місяця у розмірі не менше 50% посадового окладу, а кількість робочих днів у першій половині місяця може бути різною в кожному місяці. Тобто норма щодо «50% окладу» буде дійсною, лише за умови, що кількість робочих днів в першій і другій половині місяця однакова і працівником було відпрацьовано всі робочі дні в першій половині.
Однак, оскільки працівником фактично в першій половині місяця було відпрацьовано менше робочих днів (оскільки певну кількість днів він перебував у відпустці), то відповідно і розмір зарплати визначається саме виходячи з фактичної кількості відпрацьованих днів.
Розглянемо на прикладі: Оклад працівника складає 4 тис. грн. За період з 1 до 9 число відпрацьовано 5 робочих днів. Загальна кількість робочих днів в цьому місяці – 20 днів. Розрахуємо мінімальний розмір зарплати за першу половину місяця: 4000 грн/20 днів * 5 днів = 1000 грн.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись