• Посилання скопійовано

Які документи слід складати підприємцю-"єдиннику" ІІ групи при наданні послуг

Фізособа-підприємець, платник ІІ групи єдиного податку, надає послуги з хімчистки, оренди нежитлових приміщень та консультаційні послуги за готівку. Якими первинними документами потрібно оформити факт надання таких послуг та отримання готівкових коштів від замовників за них?

Фізособи не зобов’язані складати первинні документи, наприклад, акти про приймання-передачу наданих послуг. Адже усі норми Закону про бухоблік та Положення №88 на підприємців не поширюються.  Вони не зобов’язані, але їм це не заборонено. Тож, при бажанні фізособа-підприємець може складати із своїми покупцями такий акт

Надання послуг та відносини між їх продавцями та покупцями регулює, зокрема, Закон про захист прав споживачів.  За ним усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про умови, за яких реалізується продукція (до якої належать в цьому Законі і послуги) це договір, який між ними укладається.  Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами (далі - розрахунковий документ). 

Тобто, розрахунковий документ - це документ, який свідчить не лише про отримання готівкової оплати від покупця. Він також може свідчити про факт надання послуг (якщо акт про їх приймання-передачу не складався). А у разі, якщо послуги були надані неякісно, такий розрахунковий документ має підтвердити право покупця на усунення недоліків тощо. 

Наразі форма більшості із зазначених розрахункових документів встановлена Положенням №13 (затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 р.  №13). У ньому наведено вимоги до форм фіскального касового чеку та розрахункової квитанції. 

А ще підприємець може (без ведення касової книги), оприбутковувати готівку прибутковими касовими ордерами (надаючи покупцям відривну частину – квитанцію від таких ордерів).   

Крім цього, надання та оплату послуг можна оформляти і товарними чеками. Як роз’яснюють податківці, форма та зміст товарного чека на теперішній час законодавчо не визначена. Таким чином, суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми. Проте, виходячи зі змісту Закону про захист прав споживачів, а також визначення, Законом про РРО, терміну "розрахункові документи", до яких, зокрема, відносяться товарні чеки, податківці вважають, що товарний чек повинен містити напис "Товарний чек" та за змістом відповідати вимогам Положення №13 до фіскальних касових чеків, за виключенням відображення у ньому фіскального номера РРО та напису "Фіскальний чек".

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202576
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 259
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 8042
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025760