Згідно з п. 1.4 Методичних рекомендацій №2 підприємство самостійно встановлює одиниці натурального визначення запасів, порядок їх аналітичного обліку, правила документообороту і технологію обробки облікової інформації, форми первинних документів, що використовуються для оформлення руху запасів.
Відповідно підприємство постачальник самостійно встановлює номенклатуру продукції яку виготовляє та її одиниці виміру.
Згідно з ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. В свою чергу первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.
Отже, оприбутковувати основні засоби від постачальника необхідно саме на підставі видаткової накладної, що надається ним. Наразі законодавчі та методологічні акти не містять заборони зазначення в видатковій накладній дробової кількості товару при його частковій поставці. Тож, на нашу думку, зазначення кількості постачання у дробовому розмірі, що відповідає частині поставлення обладнання не буде помилкою.
Для уникнення подібної ситуації сторони могли в договорі додати відповідну специфікацію обладнання, що постачається і відповідно зазначати її у податкових накладних та видаткових при постачанні цих частин. Однак зважайте, що в такому випадку номенклатура податкової накладної повинна відповідати номенклатурі, що зазначена в первинних документах (договорі та видатковій накладній).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити