• Посилання скопійовано

Первинні документи фізособи-підприємця при наданні послуг перевезення

Неприбуткова організація уклала договір з підприємцем (платником 3-ї групи єдиного податку) на послуги пасажирських перевезень легковим автомобілем. Які документи треба надати підприємцю для підтвердження послуг з перевезення? Чи треба підприємцю складати заявки на перевезення та подорожні листи?

Згідно з ст. 908 ЦКУ, перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Тож, перш за все між перевізником і отримувачем послуг повинен бути укладений відповідний договір перевезення. Обов’язковість складання заявки-замовлення на перевезення законодавчо не встановлено. Однак, необхідність складання такої заявки може бути передбачено договором перевезення.

Відповідно до ст. 9 Закону про бухоблік  підставою   для   бухобліку  господарських операцій  є  первинні  документи. При цьому вони мати всі обов’язкові реквізити, а саме:

  • назву документа (форми);
  • дату  складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ; 
  • зміст та  обсяг  господарської   операції,   одиницю   виміру господарської операції; 
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; 
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу,  яка брала  участь  у  здійсненні  господарської операції.

Відповідно, акт наданих послуг, що має вищевказані реквізити, є підтвердженням наданих послуг. При цьому, договором може бути встановлено, що вартість послуг визначається згідно з актом наданих послуг, то в такому випадку, акт буде підставою для здійснення розрахунку за надані послуги. 

Варто зважати на те, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Отже, витрати на такі перевезення повинні відповідати цим критеріям. 

Щодо подорожніх листів, то наразі, їх складання не є обов’язковим. Міністерство інфраструктури України у своєму листі від 25.07.2013 р. №8312/25/10-13 зазначає, що обов’язкове використання дорожнього листа було скасовано.

Отже, законодавчо встановлено тільки, що при надані послуг з перевезення легковим автомобілем укладається договір на такі перевезення, складається заявка (якщо це передбачено договором) та відповідно акт наданих послуг після їх надання. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202568
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 187
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7942
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025758