• Посилання скопійовано

Путівки працівникам: бухоблік та відображення у звітності

Підприємство придбало та надало працівнику безкоштовно путівку в табір для дитини. Як провести в бухобліку утримання податків із працівника? Чи потрібно відображати у звіті з ЄСВ та 1ДФ таку операцію?

Згідно з пп. 2.3.4 п. 2.3 Інструкції №5 вартість путівок працівникам і членам їх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім путівок на санаторно курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів Фонду) у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат, як виплати у грошовій і натуральній формі включаються до фонду оплати праці.

Придбані путівки обліковуються на рахунку 33 «Інші кошти». Підприємства, які застосовують Інструкцію №291, путівки, придбані за національну валюту (гривні), обліковують на субрахунку 331 «Грошові документи в національній валюті» (для путівок, придбаних в Україні). Нарахування заробітної плати в сумі вартості путівки відображається у загальновстановленому порядку – за кредитом рахунку 66 у кореспонденції з дебетом рахунків обліку витрат, на яких обліковується оплата праці тих чи інших працівників, у складі елемента «Витрати на оплату праці»( 92, 93 тощо). Нарахування та утримання також відображають у загальновстановленому порядку, який прийнято для заробітної плати. При видачі путівки роблять запис: Дт 66 Кт 331.


Путівка придбавається для використання в господарській діяльності, адже вона у вигляді натуральної оплати праці надається працівнику. Отже, у загальновстановленому порядку підприємство матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при переданні путівки має нарахувати податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки, але не нижче  ціни придбання(п. 188.1 ПКУ). Проте у цьому загальному правилі є один виняток. Згідно з пп. 197.1.6 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів. Отже, підприємство включає суму ПДВ з вартості путівки до податкового кредиту, а в момент надання путівки для дитини працівника  підприємство має нарахувати ПЗ з вартості придбання (п.198.5 ПКУ), оскільки маємо пільгу з ПДВ (ст.197 ПКУ).

Виплата путівкою є доходом працівника у негрошовій формі. Таким чином, базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється (п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу) за формулою:

К = 100 : (100 – Сп), 

де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Утриманий з вартості наданої путівки ПДФО перераховується до держбюджету протягом банківського дня, що настає за днем її надання (пп. 168.1.4 ПКУ).Вартість путівки, оплаченої підприємством, відображається у складі зарплати з ознакою доходу «101» у формі №1ДФ.

Виплата путівкою включається до фонду оплати праці. Отже, ЄСВ нараховується на таку виплату й утримується з неї у загальновстановленому порядку, а, отже відображається в звіті з ЄСВ як зарплата на загальних підставах.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202535
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.2025578
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7662
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025749