• Посилання скопійовано

Підтвердні документи при застосуванні платіжного інструменту

Що таке паперова форма документу, що засвідчує вартість витрат, оплачених особистою платіжною карткою відрядженого працівника у розумінні пп. 170.9.2 ПКУ? Це роздруківка виписки з онлайн-банкінгу працівника завірена банком? А електронна форма документу - це виписка, збережена з онлайн-банкінгу в PDF форматі? Електронний підпис банка не потрібен?

Відповідно до пп. 170.9.2 ПКУ, у разі, якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітований такий платіжний інструмент.

Тож, якщо відряджений працівник підприємства чи підзвітна особа, яка придбаватиме товари для підприємства використає особисту картку або власні кошти, то він має надати виписку або відомості з рахунку в електронній або паперовій формі.

Тобто працівник при розрахунку чи готівкою, чи карткою, матиме підтвердні документи, наприклад товарний чек, чек РРО тощо, до яких в обов’язковому порядку мають бути додані виписка або відомості по рахунку: вони можуть бути роздруковані в банкоматі, якщо знімалася готівка (завіряти в банку її не потрібно) або роздруковані через інтернет-банкінг при здійсненні оплати картою (її теж не потрібно завіряти у банку і на ній не має бути електронного підпису банку), достатньо відміток (інформації, печатки та ЕЦП надавача платіжних послуг через яких проведено оплату), які вони вже містять.

Також для забезпечення конфіденційності інформації про інші операції працівника на його рахунку, які не мають стосунку до відрядження або придбання ТМЦ, у такі роздруківки можна включати тільки ті операції, які стосуються відрядження або придбання ТМЦ.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025812
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251622
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025540
  • Заповнення ваги в ТТН для вантажу з великою номенклатурою: правила та наслідки
    Чи обов'язково у товарно-транспортній накладній заповнювати вагу брутто для кожної номенклатурної позиції, якщо їхня кількість значна (50-100 позицій запчастин)? Чи достатньо вказати лише загальну вагу? Які можуть бути наслідки за порушення?
    12.06.2025133
  • Порядок підписання ТТН: вантажовідправник та фактичне місце відвантаження
    Товар відвантажується зі складу іншої компанії (відповідальне зберігання). У ТТН вантажовідправником зазначено компанію-зберігача, але підпис ставить представник власника товару, який фактично здійснює відвантаження. Наскільки коректним є таке оформлення товаросупровідного документа і які податкові ризики це може створювати для сторін?
    11.06.20258582