• Посилання скопійовано

Оформлення використання авто директором в службових цілях

ТОВ придбало автомобіль, яким користується тільки директор. Поїздки суто адміністративного характеру. Для списання палива підприємство використовує власно розроблений подорожній лист. Поїздки здійснюється в межах міста, інколи за межі області. В яких облікових документах необхідно прописати, що такі поїздки не є відрядженням?

Використання автомобіля в службових (робочих) цілях підприємства має бути документально оформлено. 

Тому, по-перше цільове використання службового автомобіля можна визначити в наказі керівника. Зазвичай, обов’язки директора визначаються Статутом, трудовим договором та посадовою інструкцією і залежать від діяльності підприємства. Оскільки, директор це звичайний найманий працівник по трудовому договору, на якого покладено функції з організації роботи на підприємстві та виконанню інших службових повноважень обумовлених займаною посадою.

Тобто, якщо директор використовує автомобіль підприємства з службовою метою у робочий час і це обумовлено його посадовими обов'язками, які передбачені трудовим договором, 

чи його цілі визначено Статутом, то використання директором автомобіля в робочий час буде відноситися до господарської діяльності підприємства.

По-друге, має бути наказ про закріплення даного автомобіля за директором. 

І по-третє, підтвердним документом використання автомобіля є подорожній лист. Тобто за наявності подорожніх листів, оформлених належним чином, використання службового автомобіля директором підприємства належатиме до господарської діяльності, отже не підлягатиме оподаткуванню ПДФО як додаткове благо (пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).

Таким чином, при дотриманні оформлення документів у вищезазначеному порядку використання директором автомобіля в робочий час відноситиметься до господарської діяльності підприємства та не буде його додатковим благом. 

Визначення відрядження для цілей застосування у недержавному секторі економіки в законодавстві відсутнє. Тож кожне підприємство може самостійно визначити в розпорядчому документі (зокрема, в наказі керівника), які поїздки вважати відрядженням, а які – ні. Тобто це питання належить виключно до компетенції самого підприємства. 

Нагадаємо, що Інструкція №59 регулює питання про відрядження на підприємствах, в установах та організаціях, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. Решта підприємств не зобов’язані дотримуватися цієї Інструкції і відповідно, можуть визначати поняття відрядження самостійно. Отже, підприємство може не вважати відрядженням, зокрема, одноденні поїздки в межах області. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    Сьогодні 07:5487
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202529
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7282
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025719
  • Довжина, ширина, висота авто в ТТН у міліметрах, а вага в кілограмах
    Чи можливо в новій формі ТТН такі параметри, як «довжина, ширина, висота», вказувати в міліметрах, а не в метрах, а вагу — в кілограмах, а не в тонах? Чи не буде це порушенням порядку заповнення ТТН?
    27.03.20252 278