• Посилання скопійовано

Документи для оформлення нерезидента на роботу

Як часто треба оновлювати довідку про реєстрацію місця проживання? Які мають бути документи для оформлення на роботу нерезидента?

Як часто треба оновлювати довідку про реєстрацію місця проживання? 

Відповідно до ст. 1 Закону про правовий статус іноземців, посвідка на тимчасове проживання — документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Строки дозволів залежать від категорії іноземців, яких працевлаштовують:

Тож, довідка на тимчасове проживання в Україні видається, як правило, строком на 1 рік та дозволяє іноземцю без будь-яких обмежень в’їжджати та проживати в Україні протягом строку її дії. В окремих випадках посвідка може бути видана строком до 3 років.

Строк залежить від тривалості робіт, для виконання яких запрошено іноземця. Роботодавець має право зазначити в заяві про видачу дозволу менший строк. Якщо є підстави, дію дозволу продовжують необмежену кількість разів.

Для продовження дії довідки іноземцю необхідно зібрати документи за переліком та звернутися до міграційної служби, але не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії. Продовжити дію посвідки можна лише на тій ж самій підставі, на основі якої було  видано посвідку, строк дії якої закінчився.

 

Які мають бути документи для оформлення на роботу нерезидента?

Для працевлаштування потрібні наступні документи:

  • копія довідки на тимчасове проживання в Україні;
  • дозвіл на роботу;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків - для відображення в об’єднаній звітності відомостей про виплачені йому доходи (ст. 70 ПКУ та п. 2 розділу IV Положення №822);
  • трудовий договір в письмовій формі;
  • наказ про прийняття на роботу;
  • повідомлення про прийняття на роботу.

Після оформлення на роботу працівника-іноземця (як і для звичайного працівника-резидента):

  1. формується особова справа;
  2. проводиться: 
  • інструктаж з охорони праці; 
  • ознайомлення: з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колдоговором (за наявності), положенням про відрядження та посадовими інструкціями.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    Сьогодні 13:1121
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    Сьогодні 07:5499
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202530
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7422
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025732