• Посилання скопійовано

Усунення несправностей поставленого обладнання: документування

Продавець – юрособа на загальній системі продало обладнання покупцю-нерезиденту. В ході пусконалагоджувальних робіт виявлено недоліки вузлів, придбаних у постачальника. Для усунення недоліків продавець безоплатно отримав від постачальника ТМЦ для ремонту. Ремонт для покупця безоплатний. Як документувати ці операції?

Документальне оформлення операцій починається з укладання відповідних договорів. Хоча договір не є первинним документом, у ньому визначаються всі права і обов’язки сторін щодо ремонту і постачанню ТМЦ.

Безоплатне отримання матеріалів від постачальників, що потрібні продавцю для ремонту обладнання, оформлюється видатковою накладною або актом приймання-передачі ТМЦ. На нашу думку, більш прийнятна накладна як стандартний документ при переході права власності на ТМЦ.

У цій накладній слід зазначити вартість ТМЦ, що передаються. Як правило, це може бути продажна вартість таких ТМЦ, за якою постачальник продає їх у звичайних умовах.

За такою накладною здійснюється запис: Дт 20, Кт 718. Субрахунок рахунку 20 обирається в залежності від виду отриманих ТМЦ.

Виконання робіт з гарантійного ремонту оформлюється актом у довільній формі. В акті сторони мають  зазначити види, обсяг та вартість робіт, що були виконані. Умова безоплатності робіт має бути зафіксована в договорі, також можна продублювати її  і в акті.

Щодо складання актів у сфері ЗЕД читайте тут>>

Якщо документи складені іноземною мовою, то такі документи повинні мати впорядкований автентичний переклад українською мовою.

Щодо вартості ТМЦ, які були використані під час гарантійного ремонту, то їх можна або включити в акт виконаних ремонтних робіт, або оформити окрему видаткову накладну на ТМЦ, яку теж підписують обидві сторони. На нашу думку, однаково прийнятні обидва варіанти. 

На підставі підписаного з покупцем акту виконаних робіт, продавець визнає понесені витрати: заробітна плата персоналу, нарахування ЄСВ, оплата відряджень, амортизація основних засобів, що були задіяні для виконання робіт, вартість робіт/послуг сторонніх організацій тощо:  Дт 281 Кт 66, 65, 372, 631, з подальшим списанням на собівартість реалізованого обладнання: Дт 902 Кт 281.

Аналогічно списується і вартість використаних ТМЦ, яка може бути включена або в акт, або відображена в окремій накладній.

Факт експорту ТМЦ підтверджується митною декларацією.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»