• Посилання скопійовано

Карантинні накази: якими датами оформлювати?

У зв'язку з карантином, якими датами повинні бути оформлені накази по підприємству (нічний клуб не працює в зв'язку з карантином) про продовження карантину?

Постановою КМУ №211 з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року на всій території України введено карантин. Потім Кабмін низкою постанов продовжив карантин до кінця 2020 року. 

На період карантину багато суб’єктів господарювання призупинили роботу. Відповідно, виникає необхідність правильно оформити таке призупинення з точки зору кадрового обліку. 

Якими постановами та які періоди продовжували карантин ми писали тут, тут, туттут та тут

В зв’язку з цим, роботодавець приймає рішення про оформлення наказу про продовження карантину, який видається на передодні дня (чи за декілька днів) продовження такого періоду. Крім того, роботодавець має потурбуватися про працівників, якщо на період дії карантину установа не працює.

Роботодавець може надати працівникам відпустки без збереження заробітної плати на час карантину, у яку працівники йдуть за власним бажанням, про що пишуть заяви (від одного працівника заяв має бути стільки, на скільки періодів він виявляє бажання продовжити таку відпустку у зв’язку з карантином). Право на відпустку без збереження заробітної плати, що надається працівникам в обов’язковому порядку, гарантують ст. 83 КЗпП та ст. 25 Закону №504. Роботодавець, своєю чергою, на підставі заяв видає окремі накази про надання відпусток без збереження заробітної плати на час продовження карантину. Така відпустка є безоплатною, але якщо роботодавець має можливість, то може підтримати своїх працівників, наприклад, виплативши премію чи матеріальну допомогу. 

Також зазначимо, що працівникам можна запропонувати піти у оплачувані відпустки за наявності днів невикористаних щорічних відпусток.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025801
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251582
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025537
  • Заповнення ваги в ТТН для вантажу з великою номенклатурою: правила та наслідки
    Чи обов'язково у товарно-транспортній накладній заповнювати вагу брутто для кожної номенклатурної позиції, якщо їхня кількість значна (50-100 позицій запчастин)? Чи достатньо вказати лише загальну вагу? Які можуть бути наслідки за порушення?
    12.06.2025133
  • Порядок підписання ТТН: вантажовідправник та фактичне місце відвантаження
    Товар відвантажується зі складу іншої компанії (відповідальне зберігання). У ТТН вантажовідправником зазначено компанію-зберігача, але підпис ставить представник власника товару, який фактично здійснює відвантаження. Наскільки коректним є таке оформлення товаросупровідного документа і які податкові ризики це може створювати для сторін?
    11.06.20258522